Թբիլիսիում վթարի հետեւանքով զոհվել է մեկ, վիրավորվել՝ ութ հայ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Օգոստոսի 20-ին՝ ժամը 02:58-ին, Թբիլիսի քաղաքի Պռավայա Նաբերեժնայա փողոցում՝ «Ելյավա» շուկայի մոտակայքում, բախվել են Mercedes մակնիշի Minivan եւ Mercedes CLK մակնիշի (վարորդը՝ Օլեգ Օմարով, ծնված 1972թ., Վրաստանի քաղաքացի) ավտոմեքենաները:
ՀՀ ԱԻՆ-ում նշել են, որ Mercedes CLK մակնիշի վարորդը եւ ՀՀ ութ քաղաքացիները հոսպիտալացվել են:
Ժամը 11:46-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Մարիա Պանյանը (ծնված 1989թ.) մահացել է:
Մանե Խաչատրյանը գտնվում է «Իյաշվիլի» մանկական ԲԿ-ում, Անդրանիկ Գինոսյանը՝ «Էվեքս» ԲԿ-ում՝ ծանր, բայց գիտակից վիճակում:
Լիլիթ Շալվարյանը (20 տարեկան, ստացել է կոտրվածք) եւ Անժելա Շալվարյանը (48 տարեկան) գտնվում են «Միխայելովսկայա» ԲԿ-ում:
Արփինե Մամյանը (ծնված 1986թ.) գտնվում է «Ռեսպուբլիկանսկոյե» ԲԿ-ում, առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար: Արամ Խաչատրյանը (ծնված 1981թ.) «Գուդուշաուրի» ԲԿ-ում է, առողջական վիճակը՝ ծանր:
Անի Ավանեսյանը (ծնված 1986թ.) եւ Գարեգին Վարդանյանը գտնվում են «Խիրուրգիչեսկոյե Նացիոնալնոյե» ԲԿ-ում: Անի Ավանեսյանի առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար, իսկ Գարեգին Վարդանյանը գտնվում է անգիտակից ծանր վիճակում:

Photo: http://vestikavkaza.ru
-20.08.18Yerevan/Mediamax/. On August 20 Mercedes Minivan and Mercedes CLK (Driver: Oleg Omarov, born in 1972, Georgian citizen) crashed at 2:58 a.m. The accident took place on Pravaya Naberezhnaya street, near Eliava Market, Tbilisi.
According to the Armenian MES, the driver of Mercedes CLK, as well as 8 Armenian citizens have been hospitalized.
At 11:46 a.m. Armenian Foreign Ministry reported 911 Service that Maria Panyan (born in 1989) died.
Mane Khachatryan is currently at Iashvili Children’s Central Hospital, Andranik Ginosyan-at Evex Medical Corporation. The state is serious but the patient is conscious.
Lilit Shalvaryan (20 years old, got a fracture) and Anzhela Shalvaryan (48 years old) are at Mikheilovskaya Medical Center.
Arpine Mamyan (born in 1986) is at Central Republican Hospital with her state estimated as fair. Aram Khachatryan (born in 1981) is at Gudushauri Clinic. His medical state is serious.
Ani Avanesyan (born in 1926) and Garegin Vardanyan are at National Surgery Center. Ani Avanesyan’s state is fair, while Garegin Vardanyan is unconscious in heavy state.