Թբիլիսիում վթարի հետեւանքով զոհվել է մեկ, վիրավորվել՝ ութ հայ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Օգոստոսի 20-ին՝ ժամը 02:58-ին, Թբիլիսի քաղաքի Պռավայա Նաբերեժնայա փողոցում՝ «Ելյավա» շուկայի մոտակայքում, բախվել են Mercedes մակնիշի Minivan եւ Mercedes CLK մակնիշի (վարորդը՝ Օլեգ Օմարով, ծնված 1972թ., Վրաստանի քաղաքացի) ավտոմեքենաները:
ՀՀ ԱԻՆ-ում նշել են, որ Mercedes CLK մակնիշի վարորդը եւ ՀՀ ութ քաղաքացիները հոսպիտալացվել են:
Ժամը 11:46-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Մարիա Պանյանը (ծնված 1989թ.) մահացել է:
Մանե Խաչատրյանը գտնվում է «Իյաշվիլի» մանկական ԲԿ-ում, Անդրանիկ Գինոսյանը՝ «Էվեքս» ԲԿ-ում՝ ծանր, բայց գիտակից վիճակում:
Լիլիթ Շալվարյանը (20 տարեկան, ստացել է կոտրվածք) եւ Անժելա Շալվարյանը (48 տարեկան) գտնվում են «Միխայելովսկայա» ԲԿ-ում:
Արփինե Մամյանը (ծնված 1986թ.) գտնվում է «Ռեսպուբլիկանսկոյե» ԲԿ-ում, առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար: Արամ Խաչատրյանը (ծնված 1981թ.) «Գուդուշաուրի» ԲԿ-ում է, առողջական վիճակը՝ ծանր:
Անի Ավանեսյանը (ծնված 1986թ.) եւ Գարեգին Վարդանյանը գտնվում են «Խիրուրգիչեսկոյե Նացիոնալնոյե» ԲԿ-ում: Անի Ավանեսյանի առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար, իսկ Գարեգին Վարդանյանը գտնվում է անգիտակից ծանր վիճակում:

В Тбилиси в результате аварии погиб один, ранены восемь армян - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. 20 августа в 02:58 на улице Правая Набережная города Тбилиси, возле рынка «Елява» столкнулись машины Mercedes Minivan и Mercedes CLK (водитель Олег Омаров, 1972 года рождения, гражданин Грузии).
В МЧС Армении отметили, что водитель Mercedes CLK и 8 граждан Армении госпитализированы.
В 11:46 из министерства иностранных дел Армении в службу «911» поступило сообщение о том, что Мария Панян (1989 года рождения) скончалась.
Мане Хачатрян находится в детском медицинском центре «Ияшвили», Андраник Гиносян в тяжелом состоянии находится в медцентре «Эвекс».
Лилит Шалварян (20 лет, получила перелом) и Анжела Шалварян (48 лет) находятся в медцентре «Михаеловская».
Арпине Мамян (1986 года рождения) находится в  медцентре «Республиканский», состояние здоровья оценивается как удовлетворительное. Арам Хачатрян (1981 года рождения) находится в медцентре «Гудушаури» в тяжелом состоянии.
Ани Аванесян (1986 года рождения) и Гарегин Варданян находятся в медцентре «Хирургический Национальный». Состояние здоровья Ани Аванесян оценивается как удовлетворительное, а Гарегин Варданян находится в бессознательном состоянии.