Փաշինյանն օգոստոսի 17-ին հանրահավաք է հրավիրում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտարարել է, որ օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 18:30-ին, Հանրապետության հրապարակում նախատեսվում է մեծ հանրահավաք:
Հանրահավաքի օրվա ընտրությունը պայմանավորված է Նիկոլ Փաշինյանի՝ վարչապետ ընտրվելու 100-րդ օրով:
«Պետք է կարեւոր խոսակցություն ունենանք այն մասին, թե ինչ է տեղի ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում վերջին 100 օրվա ընթացքում եւ ինչ է տեղի ունենալու հետո, թե ինչ քայլեր է ձեռնարկել կառավարությունը Հայաստանում թռիչքաձեւ աճ ապահովելու համար եւ կոնկրետ ինչ քայլերով ենք պատրաստվում առաջիկայում այդ զարգացումը ապահովել»,- ֆեյսբուքյան իր էջի ուղիղ եթերի միջոցով ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետը կարեւորել է բոլոր քաղաքացիների մասնակցությունը հանրահավաքին՝ նշելով, որ «դա անհրաժեշտ է ապագայի կայուն հիմքերը դնելու եւ գործնականում Հայաստանի զարգացման մեկնարկը տալու համար»:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ հանրահավաքի ընթացքում անդրադառնալու են նաեւ այն խնդիրներին ու մարտահրավերներին, որոնց բախվել է կառավարությունն այս ընթացքում եւ որոնց լուծմամբ ներկայում զբաղվում է:

Премьер-министр Армении созвал митинг 17 августа - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что 17 августа в 18:30 часов на площади Республики в Ереване состоится митинг.
Глава правительства сказал, что митинг будет приурочен к 100 дням его премьерства.
«Нам предстоит важный разговор о том, что произошло в Армении за последние 100 дней и что будет происходить потом, какие шаги предприняло правительство для обеспечения скачкообразного роста и какими конкретными шагами мы собираемся обеспечить этот рост», - сказал Никол Пашинян в видео-обращении на своей странице в Фейсбук.
Премьер сказал, что на митинге речь пойдет также о тех проблемах и вызовах, с которыми столкнулось правительство и преодолением которых занимается.