Արարատ Միրզոյանը Նյու Յորքում հանդիպել է Գարո Արմենի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Աշխատանքային այցով Նյու Յորքում գտնվող ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի հիմնադիր եւ նախագահ Գարո Արմենի հետ։
«Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են  հեղափոխությունից հետո ստեղծված համագործակցության նոր հնարավորություններին։
Արարատ Միրզոյանն ու Գարո Արմենը քննարկել են նաեւ հիմնադրամի ջանքերով Լոռիում վերջերս կառուցված ՍՄԱՐԹ կենտրոնի գործունեությունը` ընդգծելով, որ այն մեծապես նպաստում է գյուղական շրջանների հայ երեխաների ներուժի բացահայտմանն ու նրանց ինքնադրսեւորմանը։
Կարեւորվել է նոր նմանատիպ կենտրոնների հիմնադրումը Հայաստանի այլ մարզերում», - ասված է կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Yerevan/Mediamax/. Armenian First Deputy Prime Minister Ararat Mirzoyan met with founder and CEO of Children of Armenia Fund (COAF) Garo Armen in New York.
Armenian government issued a press release on the meeting that took place during Mirzoyan’s working visit to the U.S., which reads in particular:
“The parties touched on new prospects of the cooperation established after the Velvet revolution.
Ararat Mirzoyan and Garo Armen also discussed the activity of COAF SMART Center, recently built in Lori marz of Armenia, and highlighted the center’s contribution to fulfilling the potential and self-expression of Armenian children in rural communities.