Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր հերքել է հրապարակումներն այն մասին, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել այն մասին, որ 2018թ. ապրիլից հետո զբաղեցնելու է առաջին փոխվարչապետի պաշտոնը:
«Նման քննարկումներ մենք չենք ունեցել», - ասել է կառավարության ղեկավարը՝ ելույթ ունենալով մամուլի ասուլիսում:
Կարեն Կարապետյանը շեշտել է, որ բազմիցս հայտարարել է այն մասին, որ պատրաստ է շարունակել իր աշխատանքը Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում 2018 թվականից հետո:
«Այսօր էլ ասում եմ, որ պատրաստ եմ, շարունակում եմ աշխատել, ներդնելով բոլոր կարողություններս: Ո՞րն է իմ ցանկությունը կամ նպատակը: Թող ամպագոռգոռ չհնչի, բայց իմ ցանկությունն է ծառայել մեր երկրին, քանի որ համոզված եմ, որ կարող ենք լավ երկիր ունենալ», - ասել է վարչապետը:

Armenia’s Prime Minister ready to stay in office - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Today Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan refuted the media claims that he has an agreement with President of Armenia Serzh Sargsyan to take the position of First Deputy Prime Minister in April 2018.
“We never had such a discussion,”said the head of Armenian government, speaking at a press conference.
Karen Karapetyan stressed he made frequent statements that he was ready to continue his efforts as Prime Minister of Armenia even after 2018.
“I repeat today that I am ready, I continue working and giving the best of my abilities. What is my wish, my goal? I don’t want to sound pretentious, but my wish is to serve our country as I am certain we can have a good one,” said the Prime Minister.