«Գազպրոմ Մեդիա»-ն ցանկանում է Արթուր Ջանիբեկյանից եւ Գարիկ Մարտիրոսյանից $ 250 մլն-ով գնել Comedy Club Production-ի վերահսկիչ փաթեթը - Mediamax.am
15867 դիտում
«Գազպրոմ Մեդիա»-ն ցանկանում է Արթուր Ջանիբեկյանից եւ Գարիկ Մարտիրոսյանից $‌250 մլն-ով գնել Comedy Club Production-ի վերահսկիչ փաթեթը
Comedy Club Production-ի գլխավոր պրոդյուսեր Արթուր Ջանիբեկյանը
Լուսանկարը` Կոմերսանտ
Երեւան: Մեդիամաքս: «Գազպրոմ Մեդիա» հոլդինգի մաս կազմող ТНТ հեռուստաալիքը սեպտեմբերին կարող է հայտարարել «Comedy Club», «Наша Russia», «Մահացու ուժ», «Дом-2», հաղորդումները եւ «Ունիվեր», «Интерны» սերիալները արտադրող Comedy Club Production ընկերության վերահսկիչ փաթեթը $‌250 մլն-ով ձեռք բերելու մասին:
Ինչպես հաղորդում է «Կոմերսանտ» թերթը, արդեն սեպտեմբերին գործարքը կարող է ավարտին հասցվել: ТНТ-ն Comedy Club Production-ի ընդհանուր արժեքը գնահատում է մոտավորապես $‌450 մլն, սակայն ձեռք կբերի միայն $‌250 մլն-ի չափաբաժինը:
2007-ին հիմնված Comedy Club Production-ը ТНТ-ի հիմնական գործընկերն է: Նախորդ տարի այն կոնսոլիդացրել է նաեւ «Ունիվեր» եւ «Интерны» սերիալները ներկայացնող 7 Art պրոդյուսերական ընկերության 74%-ը, ուր Արթուր Ջանիբեկյանին եւ Գարիկ Մարտիրոսյանին ի սկզբանե պատկանում էր միայն  51%-ը:

Ереван/Медиамакс/. Входящий в холдинг «Газпром-медиа» канал ТНТ уже в сентябре может объявить о покупке за $250 млн контрольного пакета компании Comedy Club Production, поставляющей программы «Comedy Club», «Наша Russia», «Убойная сила», «Дом-2», сериалы «Универ» и «Интерны».
Как сообщила газета «Коммерсантъ», сделка может быть завершена уже в сентябре. ТНТ оценивает всю Comedy Club Production примерно в $450 млн., приобретается доля стоимостью $250 млн.
Comedy Club Production, основанная в 2007 году, - ключевой партнер ТНТ. В прошлом году она консолидировала на себя также 74% продюсерской компании 7 Art, производителя сериалов «Интерны» и «Универ», где изначально Артуру Джанибекяну и Гарику Мартиросяну принадлежал только 51%.