Անշարժ գույքը Երեւանում էժանացել է ավելի քան 9%-ով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի բազմաբնակարան շենքերի բնակարանների շուկայական միջին գները 1 քառ.մ. հաշվարկով 2011թ. հունիսին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ նվազել են 9.26%-ով` կազմելով 256 800 դրամ ($‌686):
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վկայակոչելով անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի տվյալները, 2010թ. հունիսի հետ համեմատ բնակարանների գների նվազում արձանագրվել է մայրաքաղաքի բոլոր համայնքներում՝ բացառությամբ Նուբարաշենի, որտեղ ավանդաբար անշարժ գույքի գները ամենաէժանն են Երեւանում (148 700 դրամ 1 քառ.մ. հաշվարկով, աճը՝ 0.6%):
Կենտրոն համայնքում բնակարանների գները հունիսին նվազել են 7.76%-ով (37 100 դրամով)՝ 1 ք.մ. հաշվարկով կազմելով 441 000 դրամ:
2011թ. հունիսին նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի հետ համեմատ Երեւանում 6,43%-ով նվազել են նաեւ բնակելի տների գները՝ 1 ք.մ. հաշվարկով կազմելով 273 400 դրամ:
2011թ. հունիսին հանրապետությունում անշարժ գույքի նկատմամբ իրականացվել են 16954 գործարքներ, որոնց 25.1%-ն օտարման գործարքներ են:

Real estate in Yerevan becomes cheaper by over 9% - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. In June 2011, market average prices for apartments in apartment buildings in Yerevan became cheaper by 9,26% against the same period of 2010, making AMD 256 800 ($‌686) for 1 square meter.
Mediamax reports quoting the data of the State Committee of the Real Estate Cadastre that the decline in prices for apartments in comparison with June 2010 was registered in all communities of the capital except for Nubarashen, where the prices are traditionally the lowest in Yerevan (AMD 148 700 for 1 square meter – growth 0,6%).
In Kentron central community prices for apartments in June fell by 7,76% (AMD 37 100) making AMD 441 000 for 1 square meter.
Prices for private houses also fell in June 2011 against the same period of last year, making AMD 273 400 for 1 square meter.
16 954 real estate deals have been concluded in the republic in 2011, 25,1% out of which were selling deals.