Մեկնարկել է Գրին քարտերի գրանցումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղարությունը հայտարարում է 2017թ. համար խաղարկվող ներգաղթային վիզաների վիճակախաղի (առավել հայտնի որպես Գրին քարտ) գրանցման շրջանի մեկնարկի մասին:
ԱՄՆ դեսպանության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ հայտերը պետք է ներկայացվեն  էլեկտրոնային տարբերակով՝ 2015թ. հոկտեմբերի 1-ից (արեւելյան ամառային ժամանակով 12։00-ից) մինչեւ 2015թ. նոյեմբերի 3-ը (արեւելյան ստանդարտ ժամանակով 12:00):
Մասնակցության համար http://www.dvlottery.state.gov կայքում պետք է լրացնել օնլայն հայտ: Թղթային կրիչներով հայտեր չեն ընդունվում:
ԱՄՆ դեսպանությունը խորհուրդ է տալիս գրանցումը չթողնել վերջին շաբաթվան, քանի որ մեծ պահանջարկը կարող է անդրադառնալ կայքի աշխատանքի վրա: Նոյեմբերի 3-ից հետո հայտեր այլեւս չեն ընդունվի:
«Վիճակախաղին մասնակցելու համար որեւեւ վճարում չի պահանջվում: Բոլորին խորհուրդ ենք տալիս անձամբ լրացնել իրենց մասնակցության հայտերը՝ առանց դիմելու «վիզաների հարցերով խորհրդատուների» կամ «վիզաների գործակալների» կամ այլ միջնորդների, ովքեր առաջարկում են իրենց օգնությունը: Եթե, այնուամենայնիվ, ինչ-որ մեկն օգնում է ձեզ, ապա հայտը լրացնելիս դուք պետք է ներկա լինեք, որպեսզի տրամադրեք ճիշտ տվյալներ եւ վերցնեք հայտի ստացումը հաստատող թերթիկը, որտեղ նշված կլինի հաստատման համարանիշը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Դեսպանությունում ընդգծել են, որ խաղարկությունում շահելը դեռ չի երաշխավորում վիզայի ստացում: Շահողները պետք է անցնեն հարցազրույց եւ համապատասխանեն վիզայի ստացման պայմաններին:

Посольство США объявило о начале регистрации для розыгрыша «грин-карт» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Госдепартамент США объявил о начале регистрации для участия в лотерее 2017 года на получение вида на жительство в США («грин-карт»).
Согласно сообщению, распространенному посольством США, заявки принимаются в электронном виде с 1 октября до 3 ноября 2015 года.
Для участия необходимо заполнить онлайн-заявку на сайте http://www.dvlottery.state.gov.
Заявки на бумажных носителях не принимаются.
Посольство США советует не откладывать регистрацию на последнюю неделю, поскольку большая загруженность может отразиться на работе сайте.
«Для участия в лотерее не требуется никаких выплат. Советуем всем лично заполнять свои заявки, не обращаясь к советникам «по визовым вопросам», «к визовым агентам» или к другим посредникам. Если, тем не менее, кто-то вам помогает, вам следует присутствовать при заполнении анкеты, чтобы предоставить точные сведения и получить листок, подтверждающий получение заявки, в которой будет указан код подтверждения», - говорится в сообщении.
В посольстве подчеркнули, что победа в лотерее еще не гарантирует предоставления вида на жительство: победителям будет необходимо пройти интервью на предмет соответствия условиям.