Մեկնարկել է Գրին քարտերի գրանցումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղարությունը հայտարարում է 2017թ. համար խաղարկվող ներգաղթային վիզաների վիճակախաղի (առավել հայտնի որպես Գրին քարտ) գրանցման շրջանի մեկնարկի մասին:
ԱՄՆ դեսպանության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ հայտերը պետք է ներկայացվեն  էլեկտրոնային տարբերակով՝ 2015թ. հոկտեմբերի 1-ից (արեւելյան ամառային ժամանակով 12։00-ից) մինչեւ 2015թ. նոյեմբերի 3-ը (արեւելյան ստանդարտ ժամանակով 12:00):
Մասնակցության համար http://www.dvlottery.state.gov կայքում պետք է լրացնել օնլայն հայտ: Թղթային կրիչներով հայտեր չեն ընդունվում:
ԱՄՆ դեսպանությունը խորհուրդ է տալիս գրանցումը չթողնել վերջին շաբաթվան, քանի որ մեծ պահանջարկը կարող է անդրադառնալ կայքի աշխատանքի վրա: Նոյեմբերի 3-ից հետո հայտեր այլեւս չեն ընդունվի:
«Վիճակախաղին մասնակցելու համար որեւեւ վճարում չի պահանջվում: Բոլորին խորհուրդ ենք տալիս անձամբ լրացնել իրենց մասնակցության հայտերը՝ առանց դիմելու «վիզաների հարցերով խորհրդատուների» կամ «վիզաների գործակալների» կամ այլ միջնորդների, ովքեր առաջարկում են իրենց օգնությունը: Եթե, այնուամենայնիվ, ինչ-որ մեկն օգնում է ձեզ, ապա հայտը լրացնելիս դուք պետք է ներկա լինեք, որպեսզի տրամադրեք ճիշտ տվյալներ եւ վերցնեք հայտի ստացումը հաստատող թերթիկը, որտեղ նշված կլինի հաստատման համարանիշը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Դեսպանությունում ընդգծել են, որ խաղարկությունում շահելը դեռ չի երաշխավորում վիզայի ստացում: Շահողները պետք է անցնեն հարցազրույց եւ համապատասխանեն վիզայի ստացման պայմաններին:

Green Card registration starts
Yerevan /Mediamax/. The U.S. Department of State announces the opening of the registration period for the 2017 Diversity Visa (DV) lottery, also known as the greencard lottery.
According to the press release disseminated by the U.S. Embassy in Armenia, entries for the 2017 Diversity Visa lottery must be submitted electronically between noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), Wednesday, October 1, 2015, and noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-5), Monday, November 3, 2015.
Applicants may access the electronic Diversity Visa entry form at www.dvlottery.state.gov during the registration period
The Embassy strongly encourages applicants not to wait until the last week of the registration period to enter. No entries will be accepted after noon EDT on November 3, 2015.
“There is no cost or fee to register for the DV Program. You are strongly encouraged to complete the entry form yourself, without a “Visa Consultant,” “Visa Agent,” or other facilitator who offers to help. If somebody else helps you, you should be present when your entry is prepared so that you can provide the correct answers to the questions and retain the confirmation page and your unique confirmation number”, the press release reads.
The Embassy notes that  that winning the lottery is not a guarantee that you will receive a visa - winners must be interviewed and qualify for a visa.