Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն է տվել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի 100% բաժնետոմսերը «Լիորմանդ Հոլդինգզ Լիմիթեդ»-ին օտարելու վերաբերյալ ՀՀ կառավարությանն ուղղված «Ինտեր ՌԱՕ Հոլդինգ Բի.Վի.»-ի հայտի որոշման նախագծին:
Գործադիրը երեք օր ժամանակ է տվել ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների, արդարադատության, ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարներին՝ որոշման նախագծի խմբագրման համար:
Միաժամանակ՝ հանձնարարել է վերոնշյալ գերատեսչություններին ուսումնասիրել «Լիորմանդ Հոլդինգզ Լիմիթեդ» ընկերության համապատասխանությունը մրցույթի սկզբունքների չափանիշներին, բանակցել եւ մշակել պայմանագրի նախագիծ, որով «Լիորմանդ Հոլդինգզ Լիմիթեդ»-ն ամբողջովին կստանձնի ՀՀ կառավարության եւ «Միդլենդ Ռեսուրսիս Հոլդինգ Լիմիթեդ»-ի միջեւ 2002թ. օգոստոսի 26-ին կնքված «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերի վաճառքի պայմանագրից բխող գնորդի բոլոր պարտավորությունները:

Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении одобрило сегодня проект решения о продаже 100% акций ЗАО «Электрические сети Армении» в пользу «Лиорманд Холдингз Лимитед».
Проект был представлен на рассмотрение правительства компанией «Интер РАО Холдинг Би. Ви.».
Правительство дало министрам энергетики и природных ресурсов, юстиции, финансов и экономики 3 дня, чтобы отредактировать проект решения.
Вышеперечисленным ведомствам поручено изучить соответствие «Лиорманд Холдингз Лимитед» требованиям конкурса, начать переговоры и разработать проект договора, на основании которого к «Лиорманд Холдингз Лимитед» полностью перейдут все обязательства покупателя, предусмотренные договором о продаже акций ЗАО «Электрические сети Армении», заключенного между правительством Армении и «Мидленд Ресорсиз Холдинг Лимитед».