Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն է տվել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի 100% բաժնետոմսերը «Լիորմանդ Հոլդինգզ Լիմիթեդ»-ին օտարելու վերաբերյալ ՀՀ կառավարությանն ուղղված «Ինտեր ՌԱՕ Հոլդինգ Բի.Վի.»-ի հայտի որոշման նախագծին:
Գործադիրը երեք օր ժամանակ է տվել ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների, արդարադատության, ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարներին՝ որոշման նախագծի խմբագրման համար:
Միաժամանակ՝ հանձնարարել է վերոնշյալ գերատեսչություններին ուսումնասիրել «Լիորմանդ Հոլդինգզ Լիմիթեդ» ընկերության համապատասխանությունը մրցույթի սկզբունքների չափանիշներին, բանակցել եւ մշակել պայմանագրի նախագիծ, որով «Լիորմանդ Հոլդինգզ Լիմիթեդ»-ն ամբողջովին կստանձնի ՀՀ կառավարության եւ «Միդլենդ Ռեսուրսիս Հոլդինգ Լիմիթեդ»-ի միջեւ 2002թ. օգոստոսի 26-ին կնքված «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերի վաճառքի պայմանագրից բխող գնորդի բոլոր պարտավորությունները:

ENA to be sold to a company registered in Cyprus - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. At today’s session, the Armenian government approved the draft decision on Inter RAO Holding B.V.’s request to the Armenian government on selling 100% shares of Electric Networks of Armenia CJSC to Liormand Holdings Limited.
The government gave 3 days to the Ministries of Energy and Natural Resources, Justice, Finance and Economy of Armenia to edit the draft decision.
At the same time, the government has assigned the above mentioned ministries to study compliance of Liormand Holdings Limited to the criteria of the competition, negotiate and work out a draft contract under which Liormand Holdings Limited will fully undertake the obligations within the agreement on sales of shares of ENA CJSC signed between the Armenian government and Midland Resources Holding Limited on August 26, 2002.