«ՏաԹեւեր» ճոպանուղու տոմսերը հնարավոր է գնել նաեւ օնլայն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Տաթեւ այցելող եւ «ՏաԹեւեր» ճոպանուղու ծառայություններից օգտվել ցանկացող զբոսաշրջիկներն արդեն կարող են ճոպանուղու տոմսերը նախապես գնել օնլայն եղանակով՝ այցելելով  ճոպանուղու պաշտոնական կայք:
«Սա հայաստանյան զբոսաշրջային ուղղություն ներկայացնող առաջին կայքն է, որը տոմսերի օնլայն վաճառքի հնարավորություն է առաջարկում: Այս մեխանիզմը  հաջողությամբ կիրառվում է արտերկրում եւ, հատկապես, զարգացած զբոսաշրջային կենտրոններում: Մեր նպատակն է օգտագործել միջազգային լավագույն փորձը եւ ավելի մատչելի ծառայություններ մատուցել ճոպանուղի  այցելող զբոսաշրջիկներին,  որպեսզի նրանք կարողանան հնարավորինս արդյունավետ պլանավորել իրենց ժամանակը եւ վայելել Տաթեւը»,- ասել է «ՏաԹեւեր» ճոպանուղու տնօրեն Վահե Բաղդասարյանը:
Օնլայն եղանակով տոմսերի գնման համակարգի ներդրումը «ՏաԹեւեր» ճոպանուղում շարունակաբար իրականացվող՝ զբոսաշրջիկների համար հարմարավետ պայմանների ստեղծմանն ուղղված աշխատանքների մի մասն է:
Գարնանը ճոպանուղում ներդրվել էր աշխարհում լավագույններից մեկը համարվող՝ SKIDATA ընկերության տոմսերի վաճառքի միջազգային համակարգը, ինչը հնարավորություն է ընձեռում այցելուներին միջազգային չափանիշներին համապատասխան բարձրակարգ ծառայություններ մատուցել:
«Տոմսերի գնման օնլայն համակարգը ինտեգրված է SKIDATA-ի համակարգի հետ, եւ երբ այցելուն ցանկանում է կայքի միջոցով գնել տոմսը, նրան առաջարկվում է ընտրել իրեն հարմար օրը եւ ժամը, այնուհետեւ այդ միջակայքում ընտրել ազատ չվերթը: Վճարումն իրականացվում է բանկային քարտի միջոցով, անվտանգությունը  երաշխավորվում է  բանկային համակարգում կիրառվող ծրագրային ապահովման համակարգով: Այսպիսով, տոմսը  հնարավոր է ձեռք բերել արագ, առանց հերթ կանգնելու: Սա իսկապես նորույթ է հայաստանյան շուկայում»,- նշել է կայքի պատրաստման և տոմսերի գնման օնլայն համակարգի ներդրման աշխատանքներն իրականացրած BigBek ընկերության ղեկավար Գարիկ Գյուլասարյանը:
Արդիականացվել է նաեւ «ՏաԹեւեր» ճոպանուղու պաշտոնական կայքը: Այցելուն ոչ միայն կարող է տոմս գնել, այլեւ տեղեկանալ զբոսաշրջային այս տարածաշրջանում մատուցվող տարբեր ծառայությունների, կազմակերպվող միջոցառումների, գործող հյուրանոցների ու հյուրատների վերաբերյալ, գտնել այն ամբողջ տեղեկատվությունը, ինչ անհրաժեշտ է զբոսաշրջիկին, ընդ որում՝ ոչ միայն Տաթեւի տարածքի, այլեւ ճանապարհին գտնվող տեսարժան վայրերի մասին:

Билеты на канатную дорогу Татева можно приобрести онлайн - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Туристы, желающие посетить Татев и воспользоваться услугами канатной дороги «Крылья Татева», могут заранее приобрести билеты в он-лайн режиме, посетив официальный сайт.
«Это первый сайт армянского туристического направления, который предоставляет возможности онлайн продажи билетов. Этот механизм успешно применяется зарубежом и, особенно, в развитых туристических центрах. Наша цель – использовать лучший международный опыт и предоставлять более доступные услуги туристам, чтобы они могли эффективно спланировать свое время и полностью насладиться пребыванием в Татеве», - сказал директор канатной дороги «Крылья Татева» Ваге Багдасарян.
Внедрение системы онлайн-покупки билетов является частью работ, периодически реализуемых на канатной дороге с целью обеспечения комфортных условий для туристов.
Весной на канатной дороге внедрена международная система продажи билетов одной из ведущих в мире компаний SKIDATA, что представляет возможность оказывать посетителям высококачественные услуги, соответствующие международным стандартам.
«Система онлайн-продажи билетов интегрирована с системой  SKIDATA, и посетителю, желающему приобрести билет через сайт, предлагается выбрать удобное время и час, после чего система выдает свободные рейсы в указанном интервале. Оплата осуществляется посредством банковской карты, безопасность гарантирована системой программного обеспечения, применяемого в банковском секторе. Таким образом, билеты можно приобрести быстро, без очередей. Это, действительно, новость на армянском рынке», - отметил руководитель компании BigBek, разработавшей веб-сайт и внедрившей на нем систему он-лайн покупки билетов, Гарик Гюласарян.
Модернизирован также официальный сайт канатной дороги «Крылья Татева». Посетитель не только может прибрести билет, но также узнать о предоставляемых услугах в этой местности, организованных интересных мероприятиях, действующих в регионе гостиницах и гостевых домах, найти всю необходимую для туриста информацию, в том числе не только о Татеве, но и других достопримечательностях в округе.