«ՏաԹեւեր» ճոպանուղու տոմսերը հնարավոր է գնել նաեւ օնլայն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Տաթեւ այցելող եւ «ՏաԹեւեր» ճոպանուղու ծառայություններից օգտվել ցանկացող զբոսաշրջիկներն արդեն կարող են ճոպանուղու տոմսերը նախապես գնել օնլայն եղանակով՝ այցելելով  ճոպանուղու պաշտոնական կայք:
«Սա հայաստանյան զբոսաշրջային ուղղություն ներկայացնող առաջին կայքն է, որը տոմսերի օնլայն վաճառքի հնարավորություն է առաջարկում: Այս մեխանիզմը  հաջողությամբ կիրառվում է արտերկրում եւ, հատկապես, զարգացած զբոսաշրջային կենտրոններում: Մեր նպատակն է օգտագործել միջազգային լավագույն փորձը եւ ավելի մատչելի ծառայություններ մատուցել ճոպանուղի  այցելող զբոսաշրջիկներին,  որպեսզի նրանք կարողանան հնարավորինս արդյունավետ պլանավորել իրենց ժամանակը եւ վայելել Տաթեւը»,- ասել է «ՏաԹեւեր» ճոպանուղու տնօրեն Վահե Բաղդասարյանը:
Օնլայն եղանակով տոմսերի գնման համակարգի ներդրումը «ՏաԹեւեր» ճոպանուղում շարունակաբար իրականացվող՝ զբոսաշրջիկների համար հարմարավետ պայմանների ստեղծմանն ուղղված աշխատանքների մի մասն է:
Գարնանը ճոպանուղում ներդրվել էր աշխարհում լավագույններից մեկը համարվող՝ SKIDATA ընկերության տոմսերի վաճառքի միջազգային համակարգը, ինչը հնարավորություն է ընձեռում այցելուներին միջազգային չափանիշներին համապատասխան բարձրակարգ ծառայություններ մատուցել:
«Տոմսերի գնման օնլայն համակարգը ինտեգրված է SKIDATA-ի համակարգի հետ, եւ երբ այցելուն ցանկանում է կայքի միջոցով գնել տոմսը, նրան առաջարկվում է ընտրել իրեն հարմար օրը եւ ժամը, այնուհետեւ այդ միջակայքում ընտրել ազատ չվերթը: Վճարումն իրականացվում է բանկային քարտի միջոցով, անվտանգությունը  երաշխավորվում է  բանկային համակարգում կիրառվող ծրագրային ապահովման համակարգով: Այսպիսով, տոմսը  հնարավոր է ձեռք բերել արագ, առանց հերթ կանգնելու: Սա իսկապես նորույթ է հայաստանյան շուկայում»,- նշել է կայքի պատրաստման և տոմսերի գնման օնլայն համակարգի ներդրման աշխատանքներն իրականացրած BigBek ընկերության ղեկավար Գարիկ Գյուլասարյանը:
Արդիականացվել է նաեւ «ՏաԹեւեր» ճոպանուղու պաշտոնական կայքը: Այցելուն ոչ միայն կարող է տոմս գնել, այլեւ տեղեկանալ զբոսաշրջային այս տարածաշրջանում մատուցվող տարբեր ծառայությունների, կազմակերպվող միջոցառումների, գործող հյուրանոցների ու հյուրատների վերաբերյալ, գտնել այն ամբողջ տեղեկատվությունը, ինչ անհրաժեշտ է զբոսաշրջիկին, ընդ որում՝ ոչ միայն Տաթեւի տարածքի, այլեւ ճանապարհին գտնվող տեսարժան վայրերի մասին:

Tickets for TaTever aerial tramway can be purchased online - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Tourists visiting Tatev and wishing to travel by TaTever aerial tramway can purchase the tickets in advance on the aerial tramway’s official website.
“This is the first tourism-related website in Armenia to offer online ticket sales. This mechanism is successfully employed abroad and especially, in developed tourist destinations. We aim to use the best international practice and provide more affordable services for tourists visiting the aerial tramway for them to plan their time as effectively as possible and simply enjoy Tatev,” said Director of TaTever Aerial Tramway Vahe Baghdasaryan.
The online ticket purchase system is part of the ongoing works at TaTever aerial tramway aimed at creating more convenient conditions for tourists.
SKIDATA company’s international system of ticket sales regarded as one of the best globally was introduced for TaTever in spring. It enables to offer visitors top-quality services meeting international standards.
“The online ticket purchase system is integrated with SKIDATA system and when purchasing the ticket through the website, the visitor is recommended to choose the day and hour suitable for him, and then choose the free flight available in that interval. The payment is made via the bank card. The security is guaranteed by the software system used in the banking system. So the ticket can be purchased quickly without any more need to stand in lines. This is indeed a novelty in Armenia,” noted Garik Gyulasaryan, CEO & Founder at BigBek, which developed the website and introduced online ticket purchase system.
The official website of TaTever aerial tramway was also modernized.
The visitors are welcome to not only purchase tickets online on the website but also learn about various services available in the region, events held there, hotels and guesthouses, and find thorough information not only about Tatev area but also about the places of interest on the road.