Շերը կոչ է արել ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ծագումով հայ ամերիկյան երգչուհի եւ դերասանուհի Շերը (Շերիլին Սարգսյան) Twitter-ի իր միկրոբլոգում այսօր միանգամից երկու գրառում է կատարել՝ կոչ անելով ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:
«Սարսափ պատմություն, որ ինձ տատիկս է պատմել: Թուրքերը եկան գյուղ, սպանեցին տղամարդկանց եւ տղաներին, իսկ կանանց եւ աղջիկներին բռնաբարեցին»,- գրել է Շերը:
Ավելի ուշ երգչուհին նոր գրառում է կատարել. «Ես զայրույթ չեմ զգում Թուրքիայի մարդկանց հանդեպ (կամ էլ մեղադրում նրանց) այն ամենի համար, ինչ տեղի է ունեցել 100 տարի առաջ: Սակայն կարծում եմ, որ կառավարությունը պետք է ճանաչի Ցեղասպանությունը»:
Շերը Հայաստան էր այցելել 22 տարի առաջ, 1993 թվականի ապրիլին: Մեդիամաքսն այդ այցի մասին մանրամասն պատմել էր «Նորագույն պատմություն» շարքում:

Певица Шер призвала к признанию Геноцида армян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Американская певица армянского происхождения Шер (Шерелин Саргсян) в своем микроблоге в Твиттер призвала признать Геноцид армян.
«Ужасная история, которую мне поведала моя бабушка. Турки пришли в деревню, убили мужчин и мальчиков и изнасиловали женщин и девочек», - написала Шер.
Позднее певица сделала новую запись. «Я не чувствую злости (или осуждаю) турок за то, что имело место 100 лет назад. Но я думаю, что правительство должно признать Геноцид», - написала Шер.
Шер посетила Армению 22 года назад в апреле 1993 года. Медиамакс подробно писал об этом визите в своем проекте «Новейшая история».