Շերը կոչ է արել ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ծագումով հայ ամերիկյան երգչուհի եւ դերասանուհի Շերը (Շերիլին Սարգսյան) Twitter-ի իր միկրոբլոգում այսօր միանգամից երկու գրառում է կատարել՝ կոչ անելով ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:
«Սարսափ պատմություն, որ ինձ տատիկս է պատմել: Թուրքերը եկան գյուղ, սպանեցին տղամարդկանց եւ տղաներին, իսկ կանանց եւ աղջիկներին բռնաբարեցին»,- գրել է Շերը:
Ավելի ուշ երգչուհին նոր գրառում է կատարել. «Ես զայրույթ չեմ զգում Թուրքիայի մարդկանց հանդեպ (կամ էլ մեղադրում նրանց) այն ամենի համար, ինչ տեղի է ունեցել 100 տարի առաջ: Սակայն կարծում եմ, որ կառավարությունը պետք է ճանաչի Ցեղասպանությունը»:
Շերը Հայաստան էր այցելել 22 տարի առաջ, 1993 թվականի ապրիլին: Մեդիամաքսն այդ այցի մասին մանրամասն պատմել էր «Նորագույն պատմություն» շարքում:

Cher calls for recognizing Armenian Genocide
Yerevan /Mediamax/. American singer and actor of Armenian descent Cher (Sherilyn Sargsyan) today has posted 2 tweets on her Twitter microblog calling for recognition of the Armenian Genocide.
“A horror story my grandmother told me. "The Turks came to the village, they called a town meeting, shot men and boys and raped the women and girls””, wrote Cher.
Later, the singer posted a new tweet: “I don’t feel anger for (or blame) the people of Turkey for something that happened 100 years ago. But I think the government should acknowledge Genocide”.
Cher visited Armenia 22 years ago, in April 1993. Mediamax wrote about her visit in the Modern History project.