Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր Բաքվում ընդունել է ԱՄՆ հրեական խոշորագույն կազմակերպությունների նախագահների համաժողովի նախագահ Բեթսի Բերնս Քորնի գլխավորած պատվիրակությանը:
ԱԶԵՐԹԱՋ պետական լրատվական գործակալության հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես, ասվում է.
«Բեթսի Բերնս Քորնը գոհունակություն է հայտնել մեծ պատվիրակությամբ այցելելու կապակցությամբ՝ քննարկելու համագործակցության ընդլայնման հարցերը՝ հաշվի առնելով Ադրբեջանի ռազմավարական նշանակությունը, ինչպես նաեւ վերջինիս լավ հարաբերությունները ԱՄՆ-ի եւ Իսրայելի հետ:
Բեթսի Բերնս Քորնը շնորհավորել է անցյալ տարվա օգոստոսին Վաշինգտոնում Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ խաղաղության օրակարգի առաջմղման գործում գրանցված հաջողությունների կապակցությամբ:
Նշելով, որ Ադրբեջանն ու Հայաստանն արդեն սովորում են ապրել խաղաղության պայմաններում՝ Իլհամ Ալիեւն ընդգծել է, որ խաղաղության եւ կայունության ապահովումը զգալի ներդրում կունենա տարածաշրջանի զարգացման գործում, ինչպես նաեւ նշել է TRIPP-ի եւ փոխկապակցվածություն այլ նախագծերի կարեւորությունը տարածաշրջանային համագործակցության ընդլայնման տեսանկյունից»:

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev received today a delegation of the Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations led by its Chair Betsy Berns Korn.
The news release issued by the state news agency Azertac says, in particular:
“Betsy Berns Korn expressed her pleasure at leading a large delegation to Azerbaijan to discuss opportunities for expanding cooperation, taking into account the country’s strategic importance as well as its strong ties with the United States and Israel.
Betsy Berns Korn conveyed her congratulations on the progress made in Washington last August regarding advancing the peace agenda between Azerbaijan and Armenia.
Noting that the Azerbaijani and Armenian sides have already become accustomed to living in peace, President Ilham Aliyev emphasized that ensuring peace and stability in the region would make a significant contribution to its development, and highlighted the importance of the TRIPP and other connectivity projects in expanding regional cooperation.”