Փաշինյանը շնորհակալ է Իրանի նախագահին «օբյեկտիվ գնահատականների համար» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հեռախոսազրույցի ընթացքում այսօր քննարկել են օգոստոսի 8-ին ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքները:
Կառավարությունից հայտնել են, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում «շեշտադրվել են այն հնարավորությունները, որը բացում է տարածաշրջանի համար Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղությունը»:
«Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է, որ տարածաշրջանային հաղորդուղիները գործելու են երկրների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության սկզբունքների շրջանակում եւ փոխադարձության հիման վրա։
Վարչապետն Իրանի նախագահին շնորհակալություն է հայտնել վաշինգտոնյան համաձայնությունների մասին օբյեկտիվ գնահատականներով հանդես գալու համար եւ ընդգծել ԻԻՀ նախագահի՝ առաջիկայում Հայաստան կատարելիք այցի կարեւորությունը»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Ирана Масуд Пезешкиан обсудили сегодня в телефонном разговоре итоги переговоров, состоявшихся в США 8 августа.
Пресс-служба правительства сообщила, что в ходе телефонного разговора были подчеркнуты «возможности, которые открывает для региона установленный между Арменией и Азербайджаном мир».
«Премьер-министр Пашинян подчеркнул, что региональные каналы связи будут действовать в рамках принципов территориальной целостности, суверенитета и юрисдикции стран и на основе взаимности.
Премьер-министр поблагодарил президента Ирана за объективную оценку Вашингтонских соглашений и подчеркнул важность предстоящего визита президента Ирана в Армению», - говорится в заявлении правительства.