Փաշինյանը շնորհակալ է Իրանի նախագահին «օբյեկտիվ գնահատականների համար» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հեռախոսազրույցի ընթացքում այսօր քննարկել են օգոստոսի 8-ին ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքները:
Կառավարությունից հայտնել են, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում «շեշտադրվել են այն հնարավորությունները, որը բացում է տարածաշրջանի համար Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղությունը»:
«Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է, որ տարածաշրջանային հաղորդուղիները գործելու են երկրների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության սկզբունքների շրջանակում եւ փոխադարձության հիման վրա։
Վարչապետն Իրանի նախագահին շնորհակալություն է հայտնել վաշինգտոնյան համաձայնությունների մասին օբյեկտիվ գնահատականներով հանդես գալու համար եւ ընդգծել ԻԻՀ նախագահի՝ առաջիկայում Հայաստան կատարելիք այցի կարեւորությունը»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Pashinyan expresses gratitude to Iran’s president for “objective assessments” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Iranian President Masoud Pezeshkian discussed the results of the August 8 talks in the United States during a telephone conversation today.
The government press office reported that during the conversation, the leaders “highlighted the opportunities that the peace established between Armenia and Azerbaijan opens up for the region.”
“Prime Minister Pashinyan emphasized that regional communication channels will operate within the framework of the principles of territorial integrity, sovereignty, and jurisdiction of countries grounded in reciprocity.
The Prime Minister expressed gratitude to the Iranian President for his objective assessment of the Washington agreements and underscored the significance of the Iranian President’s upcoming visit to Armenia,” the news release reads.