Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր ստորագրվել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգը:
«2024 թվականի ապրիլի 19-ին ստորագրված՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի եւ Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի 8-րդ հանդիպման արձանագրությանը համապատասխան՝ Հանձնաժողովներն ավարտել են համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգի համաձայնեցման աշխատանքը:
Հայաստանը եւ Ադրբեջանը սկսել են ներպետական ընթացակարգերի իրականացումը»,- ասվում է Հայաստանի ԱԳՆ հաղորդագրությունում:

Ереван и Баку подписали положение о совместной деятельности комиссий - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Положение о совместной деятельности комиссий по демаркации границы и вопросам безопасности границ Армении и Азербайджана было подписано сегодня.
«В соответствии с подписанным 19 апреля 2024 года Протоколом 8-ой встречи Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения, Комиссии завершили работу по согласованию Положения о совместной деятельности.
Армения и Азербайджан приступили к проведению внутригосударственных процедур», - говорится в сообщении МИД Армении.