Երեւան։ Մեդիամաքս։ Իրանի պաշտպանության նախարար Մոհամադ Ռեզա Աշտիանին կարծիք է հայտնել, որ մոտ ապագայում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ ռազմական առճակատում չի լինի։
ՏԱՍՍ-ը վկայակոչում է Tasnim գործակալությունը, որը մեջբերում է Իրանի պաշտպանության նախարարի խոսքերը.
«Հավատում ենք, որ Կովկասում պատերազմ չի լինի եւ հստակ արտահայտել ենք Իրանի Իսլամական Հանրապետության դիրքորոշումն այս հարցում։ Մենք չենք ընդունում պետությունների միջեւ սահմանների փոփոխությունը, բայց կարծում ենք, որ մոտ ապագայում տարածաշրջանում որեւէ լուրջ բան տեղի չի ունենա»։
Ավելի վաղ այս շաբաթ Իրանի արտգործնախարարության խոսնակ Նասեր Քանանի Չաֆին ասել էր, որ Ադրբեջանի իշխանությունները մտադիր չեն հարձակվել Հայաստանի վրա։

Iran’s defense minister believes no war to break between Armenia and Azerbaijan
Yerevan /Mediamax/. Iran’s Defense Minister Mohammad Reza Ashtiani expressed an opinion that there will be no military confrontation between Armenia and Azerbaijan in the near future.
TASS cites Tasnim news agency, which reports that the Iranian defense minister said the following:
“We believe that no war will break out in the Caucasus, and we highlighted Iran’s explicit stances on the issue. We will not approve of any changes in the borders between the states, but we believe that no specific happening will occur.”
Earlier this week, Iranian Foreign Ministry spokesperson Nasser Kanani said that Azerbaijani authorities are not preparing an attack on Armenia.