Հայաստանն ու Վրաստանը ռազմավարական երկխոսություն կսկսեն - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանն ու Վրաստանը նպատակ ունեն ներգրավվել բարձր մակարդակի երկխոսություն ռազմավարական հարցերի շուրջ:
Այդ մասին ասվում է ՀՀ կառավարության հաղորդագրության մեջ՝ հուլիսի 7-ին Բաթումիում կայացած Հայաստանի եւ Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հանդիպման մասին:
«Տարածաշրջանային կայունությանն ու բարգավաճմանը նպաստելու ընդհանուր հանձնառությամբ Հայաստանն ու Վրաստանը նպատակ ունեն ներգրավվել բարձր մակարդակի երկխոսություն ռազմավարական հարցերի շուրջ, ինչը լրացուցիչ խթան կհանդիսանա արդյունավետ համագործակցության համար՝ միաժամանակ նպաստելով տարածաշրջանային խաղաղությանն ու կայունությանը», - ասված է հաղորդագրության մեր:

Армения и Грузия начнут диалог на высоком уровне по стратегическим вопросам - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армения и Грузия cтавят целью начать диалог на высоком уровне по стратегическим вопросам.
Об этом говорится в сообщении пресс-службы правительства Армении по итогам встречи премьер-министров Армении и Грузии Никола Пашиняна и Ираклия Гарибашвили в Батуми, состоявшейся 7 июля.
«В рамках общей приверженности содействию региональной стабильности и процветанию Армения и Грузия ставят целью начать диалог на высоком уровне по стратегическим вопросам, что придаст дополнительный импульс эффективному сотрудничеству, способствуя вместе с тем региональному миру и стабильности», - говорится в сообщении.