Բաքուն պատասխանել է Երեւանի առաջարկներին, ասել է Ալիեւը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հույս է հայտնել, որ Հայաստանը դրական կարձագանքի խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ Բաքվի առաջարկներին։
«Որոշ ժամանակ առաջ Բաքուն Երեւանին է ներկայացրել խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ առաջարկ՝ հիմնված միջազգային իրավունքի նորմերի ու սկզբունքների վրա։ Մենք հուսով ենք՝ Հայաստանը դրական կարձագանքի խաղաղության պայմանագրի առաջարկների վերաբերյալ մեր մեկնաբանություններին», - Իլհամ Ալիեւի խոսքերը մեջբերել է ՏԱՍՍ-ը։
Նա նշել է, որ Հայաստանից ստացել են մեկնաբանություններ, ի պատասխան ուղարկել իրենց մեկնաբանությունները. «Այսպիսով, գործընթացն ընթացքի մեջ է»։

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev expressed hope that Armenia will give positive response to Baku’s proposals on the peace treaty.
“Some time ago, Baku presented to Yerevan a proposal on a peace treaty, based on the norms and principles of international law. We hope that Armenia will respond positively to our commentaries on the proposals,” TASS quoted Ilham Aliyev as saying.
He noted that they received commentaries from Armenia and sent their own in response. “Thus, the process is underway.”