Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանը, Հայաստանը եւ Ադրբեջանը վերսկսել են եռակողմ խմբի աշխատանքը։
Օգոստոսի 17-ին Մոսկվայում կայացած հանդիպմանը Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի փոխվարչապետեր Ալեքսեյ Օվերչուկը, Մհեր Գրիգորյանը եւ Շահին Մուսթաֆիեւը քննարկել են Հարավային Կովկասում տրանսպորտային կոմունիկացիաների վերականգնման հեռանկարները եւ երեք երկրների ղեկավարների պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով ՌԴ կառավարությունը։
Աշխատանքային խմբի առաջին հանդիպումը կայացել էր 2021 թվականի հունվարի 30-ին Մոսկվայում։
Հունիսի 1-ին Մհեր Գրիգորյանը հայտարարել էր, որ եռակողմ խմբի աշխատանքը դադարեցվել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին տեղի ունեցած միջադեպերից հետո։

Russia, Armenia and Azerbaijan resume activity of the trilateral working group - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russia, Armenia and Azerbaijan have resumed the activity of the trilateral working group.
At a meeting on August 17 in Moscow, Deputy PMs of Russia, Armenia and Azerbaijan respectively Alexei Overchuk, Mher Grigoryan and Shahin Mustafayev discussed the prospects of restoring transport communications in the South Caucasus and the progress in implementation of the agreements of the three countries’ leaders, TASS reports citing the Russian government.
The first meeting of the working group took place on January 30, 2021 in Moscow.
On June 1, Mher Grigoryan stated that the work of the trilateral group was suspended after the incidents on the Armenia-Azerbaijan border.