Ալիեւ. «Ինչպե՞ս է Հայաստանը ստացել «Իսկանդեր-Մ» հրթիռները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «Ադրբեջանը դեռ չի ստացել պաշտոնական պատասխան այն հարցին, թե ինչպե՞ս է Հայաստանը ստացել «Իսկանդեր-Մ» հրթիռները»:
«Որտեղի՞ց է Հայաստանը ստացել այդ հրթիռները: Նրանք չպետք է ունենային դրանք: Մենք ուզում ենք պատասխան՝ ինչպե՞ս է այդ մահաբեր զենքը հայտնվել Հայաստանի ձեռքում: Մինչ այժմ մենք չենք ստացել այս հարցի պատասխանը, բայց կստանանք», - ասել է Ալիեւը՝ Բաքվի «Ռազմավարների զբոսայգու» բացման ժամանակ, որտեղ ցուցադրվում են նաեւ «Իսկանդեր-Մ» հրթիռի բեկորները:
«Դա վկայում է Հայաստանի ռազմական հանցագործության մասին: Այս հրթիռներն օգտագործվել են ադրբեջանական զինուժի դեմ ՝ հայկական օկուպացիայից Շուշա քաղաքի ազատագրումից հետո: Մենք ունենք բավարար տվյալներ, բայց սպասում ենք պաշտոնական հայտարարության», - հավելել է Ադրբեջանի նախագահը:

Yerevan /Mediamax/. President of Azerbaijan Ilham Aliyev today has said that “Azerbaijan has yet to receive an official answer to the question of how the Iskander-M missiles ended up in Armenia.”
“Where did Armenia get these missiles? Armenia should have had them. We want to know how this lethal weapon fell into the hands of Armenia. So far, we have not received an answer to this question, but we will,”Aliyev said at the opening of the “Spoils of war” park in Baku, where the remnants of an Iskander-M missile are displayed.
“This is evidence of a war crime committed by Armenia. These missiles were used against the Azerbaijani military after the liberation of the city of Shusha from the Armenian occupation. We have enough data, but we are waiting for an official statement,” Aliyev added.