Ալիեւ. «Ինչպե՞ս է Հայաստանը ստացել «Իսկանդեր-Մ» հրթիռները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «Ադրբեջանը դեռ չի ստացել պաշտոնական պատասխան այն հարցին, թե ինչպե՞ս է Հայաստանը ստացել «Իսկանդեր-Մ» հրթիռները»:
«Որտեղի՞ց է Հայաստանը ստացել այդ հրթիռները: Նրանք չպետք է ունենային դրանք: Մենք ուզում ենք պատասխան՝ ինչպե՞ս է այդ մահաբեր զենքը հայտնվել Հայաստանի ձեռքում: Մինչ այժմ մենք չենք ստացել այս հարցի պատասխանը, բայց կստանանք», - ասել է Ալիեւը՝ Բաքվի «Ռազմավարների զբոսայգու» բացման ժամանակ, որտեղ ցուցադրվում են նաեւ «Իսկանդեր-Մ» հրթիռի բեկորները:
«Դա վկայում է Հայաստանի ռազմական հանցագործության մասին: Այս հրթիռներն օգտագործվել են ադրբեջանական զինուժի դեմ ՝ հայկական օկուպացիայից Շուշա քաղաքի ազատագրումից հետո: Մենք ունենք բավարար տվյալներ, բայց սպասում ենք պաշտոնական հայտարարության», - հավելել է Ադրբեջանի նախագահը:

Алиев: «Как ракеты «Искандер-М» оказались у Армении?» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Ильхам Алиев заявил сегодня, что «Азербайджан пока не получил официального ответа на вопрос, каким образом ракеты «Искандер-М» оказались у Армении».
«Откуда у Армении взялись эти ракеты? Их у них не должно было быть. Мы хотим ответа на вопрос, как это смертельное оружие попало в руки Армении. Пока мы не получили ответа на этот вопрос, но получим», - сказал Алиев на открытии «Парка военных трофеев» в Баку, где также демонстрируются обломки ракеты «Искандер-М».
«Это доказательства военного преступления Армении. Эти ракеты были использованы против азербайджанских военных после освобождения города Шуша от армянской оккупации. У нас имеется достаточно данных, но мы ждем официального заявления», - добавил президент Азербайджана.