Վրաստանը պատրաստ է կիսվել ընտրացուցակների ճշգրտման փորձով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Վրաստանի արդարադատության նախարարներ Հովհաննես Մանուկյանն ու Թեա Ցուլուկիանին Թբիլիսիում փոխըմբռնման եւ համագործակցության հուշագիր են ստորագրել:
«Մենք պայմանավորվել են աշխատանքային խմբեր ձեւավորել՝ տարբեր ուղղություններով համագործակցելու համար: Նրանք պետք է ուսումնասիրեն եւ ընդօրինակեն դատական համակարգի, նոտարական գրասենյակների, քաղաքացիական եւ հանրային գրանցամատյանների աշխատանքի դրական փորձը»,- ասել է Թեա Ցուլուկիանին:
Նրա խոսքով՝ հայկական կողմին կարող է հետաքրքրել ընտրացուցակների ճշգրտման Վրաստանի փորձը:
Թեա Ցուլուկիանին նաեւ հայտնել է, որ Վրաստանին հետաքրքրում է Փաստաբանների պալատի բարեփոխման հայկական փորձը:

Armenia may be interested in Georgia’s practice in checking of election lists - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Ministers of Justice of Georgia and Armenia Tea Tsulukiani and Hovhannes Manukyan signed a memorandum of understanding and cooperation in justice in Tbilisi.
“We agreed to set up task forces for cooperation in various areas. They will be studying and adopting positive practice in the judicial system, notaries, civil and public registers”, said Tea Tsulukiani.
According to her, the Armenian side may be interested in Georgia’s practice in specification of election lists.
Tea Tsulukiani also stated Tbilisi’s interest in the Armenian practice of reforming Bar Association.