Վրաստանը պատրաստ է կիսվել ընտրացուցակների ճշգրտման փորձով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Վրաստանի արդարադատության նախարարներ Հովհաննես Մանուկյանն ու Թեա Ցուլուկիանին Թբիլիսիում փոխըմբռնման եւ համագործակցության հուշագիր են ստորագրել:
«Մենք պայմանավորվել են աշխատանքային խմբեր ձեւավորել՝ տարբեր ուղղություններով համագործակցելու համար: Նրանք պետք է ուսումնասիրեն եւ ընդօրինակեն դատական համակարգի, նոտարական գրասենյակների, քաղաքացիական եւ հանրային գրանցամատյանների աշխատանքի դրական փորձը»,- ասել է Թեա Ցուլուկիանին:
Նրա խոսքով՝ հայկական կողմին կարող է հետաքրքրել ընտրացուցակների ճշգրտման Վրաստանի փորձը:
Թեա Ցուլուկիանին նաեւ հայտնել է, որ Վրաստանին հետաքրքրում է Փաստաբանների պալատի բարեփոխման հայկական փորձը:

Армению может заинтересовать опыт Грузии по уточнению избирательных списков - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве в сфере юстиции подписали в Тбилиси министры юстиции Грузии и Армении Теа Цулукиани и Ованес Манукян.
«Мы договорились создать рабочие группы по сотрудничеству в разных направлениях. Они будут изучать и перенимать положительный опыт в работе судебной системы, нотариатов, гражданских и публичных реестров», - сказала Теа Цулукиани.
По ее словам, армянскую сторону может заинтересовать опыт Грузии по уточнению избирательных списков.
Теа Цулукиани также сказал об интересе Тбилиси к армянскому опыту реформирования Коллегии адвокатов.