Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Բարեւ Երեւան» խմբակցությունները պահանջում են ավագանու արտահերթ նիստ գումարել մայրաքաղաքում հանրային տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման խնդրի շուրջ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր քաղաքապետարանի դիմաց ընթացող բողոք ակցիայի ժամանակ «Բարև Երևան» խմբակցության անդամ Անահիտ Բախշյանը լրագրողներին ասել է, որ քաղաքապետարանի աշխատակազմի ղեկավարին է հանձնել երկու խմբակցությունների կողմից ստորագրված, արտահերթ նիստ գումարելու դիմում-ձեւաթուղթը:
«Օրենքով սահմանված կարգով, ձեւաթուղթը ներկայացնելու պահից տրվում է երեք օր ավագանու անդամների 1/3-ի ստորագրությունները հավաքելու, համապատասխան օրակարգ ներկայացնելու եւ արտահերթ նիստը գումարելու համար»,- ասել է Անահիտ Բախշյանը:
Ավագանու անդամը նաեւ նշել է, որ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին՝ տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման վերաբերյալ ուղղված իրենց նամակներն անպատասխան են մնում:

Ереван /Медиамакс/. Фракции «Процветающая Армения» и «Барев Ереван» Совета старейшин Еревана требуют проведения внеочередного заседания городского совета на тему повышения цен на общественный транспорт.
Как сообщает Медиамакс, сегодня во время акции протеста перед зданием мэрии Еревана член фракции «Барев Ереван» Анаит Бахшян сообщила, что передала главе администрации мэрии запрос двух фракций на проведение внеочередного заседания Совета.
«Согласно закону, с момента представления запроса у нас есть 3 дня на то, чтобы собрать подписи 1/3 членов Совета, сформировать повестку и провести заседание»,- сказала Анаит Бахшян.
Она также отметила, что письма, отправленные двумя фракциями мэру столицы Тарону Маргаряну по поводу повышения цен на общественный транспорт, остались без ответа.