Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Բարեւ Երեւան» խմբակցությունները պահանջում են ավագանու արտահերթ նիստ գումարել մայրաքաղաքում հանրային տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման խնդրի շուրջ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր քաղաքապետարանի դիմաց ընթացող բողոք ակցիայի ժամանակ «Բարև Երևան» խմբակցության անդամ Անահիտ Բախշյանը լրագրողներին ասել է, որ քաղաքապետարանի աշխատակազմի ղեկավարին է հանձնել երկու խմբակցությունների կողմից ստորագրված, արտահերթ նիստ գումարելու դիմում-ձեւաթուղթը:
«Օրենքով սահմանված կարգով, ձեւաթուղթը ներկայացնելու պահից տրվում է երեք օր ավագանու անդամների 1/3-ի ստորագրությունները հավաքելու, համապատասխան օրակարգ ներկայացնելու եւ արտահերթ նիստը գումարելու համար»,- ասել է Անահիտ Բախշյանը:
Ավագանու անդամը նաեւ նշել է, որ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին՝ տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման վերաբերյալ ուղղված իրենց նամակներն անպատասխան են մնում:

Yerevan /Mediamax/. “Prosperous Armenia” and “Barev Yerevan” factions of Yerevan Council of Elders demand holding of a special session of Municipal Council on increase in public transport prices.
During the demonstration in front of the Yerevan Mayor’s Office, member of “Barev Yerevan” faction Anahit Bakhshyan said that she handed over the two factions’ request on holding a special session of the Council to the Mayor’s Office administration, Mediamax reports.
“Under the law, we have three days after submitting the request to gather signatures of 1/3 of members of the Council, work out the agenda and hold the session”, said Anahit Bakhshyan.
She also noted that the letters sent by the two factions to Yerevan Mayor Taron Margaryan on transport price rise weren't replied.