Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պատրաստ է լսել ՀՀ նախագահի առաջարկները «ճգնաժամի հանգուցալուծման վերաբերյալ» - Mediamax.am
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պատրաստ է լսել ՀՀ նախագահի առաջարկները «ճգնաժամի հանգուցալուծման վերաբերյալ»
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր հույս է հայտնել, որ Սահմանադրական դատարանը «նախադեպային որոշում կկայացնի եւ չի վավերացնի ակնհայտորեն կեղծված ընտրությունների արդյունքները»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Ազատության հրապարակում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասել է, որ պատրաստ է լսել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի առաջարկները՝ «համազգային ճգնաժամից դուրս գալու վերաբերյալ»:
«Պատրաստ եմ հանդիպել Սերժ Սարգսյանի հետ` Ազատության հրապարակում, իր ցանկացած ձեւաչափով»,- ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա հավելել է, որ եթե «ՍԴ-ն եւ Սերժ Սարգսյանը ապահովեն երաշխավորված հանգուցալուծումը», ինքը պատրաստ է դիտարկել հացադուլը դադարեցնելու հնարավորությունը:

Raffi Hovhannisyan is ready to listen to Armenian President's proposals "to overcome the crisis" - Mediamax.am
Raffi Hovhannisyan is ready to listen to Armenian President's proposals "to overcome the crisis"
Yerevan/Mediamax/. Former Armenian presidential candidate Raffi Hovhannisyan expressed the hope today that the Constitutional Court "will make a precedent decision and won't ratify the results of the obviously rigged elections".
During a press conference at the Liberty Square, Raffi Hovhannisyan said that he's ready to listen to the proposals of the Armenian President Serzh Sargsyan "to overcome the all-national crisis" Mediamax reports.
"I am ready to meet with Serzh Sargsyan at the Liberty Square in the format he wants", said Raffi Hovhannisyan.
He added that if "the Constitutional Court and Serzh Sargsyan ensure the guaranteed outcome", he is ready to consider the option of stopping the hunger strike.