Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պատրաստ է լսել ՀՀ նախագահի առաջարկները «ճգնաժամի հանգուցալուծման վերաբերյալ» - Mediamax.am
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պատրաստ է լսել ՀՀ նախագահի առաջարկները «ճգնաժամի հանգուցալուծման վերաբերյալ»
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր հույս է հայտնել, որ Սահմանադրական դատարանը «նախադեպային որոշում կկայացնի եւ չի վավերացնի ակնհայտորեն կեղծված ընտրությունների արդյունքները»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Ազատության հրապարակում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասել է, որ պատրաստ է լսել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի առաջարկները՝ «համազգային ճգնաժամից դուրս գալու վերաբերյալ»:
«Պատրաստ եմ հանդիպել Սերժ Սարգսյանի հետ` Ազատության հրապարակում, իր ցանկացած ձեւաչափով»,- ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա հավելել է, որ եթե «ՍԴ-ն եւ Սերժ Սարգսյանը ապահովեն երաշխավորված հանգուցալուծումը», ինքը պատրաստ է դիտարկել հացադուլը դադարեցնելու հնարավորությունը:

Раффи Оганесян готов выслушать предложения президента Армении «по выходу из кризиса»
Ереван/Медиамакс/. Экс-кандидат в президенты Раффи Оганесян выразил сегодня надежду, что Конституционный суд «примет прецедентное решение и не ратифицирует результаты очевидно сфальсифицированных выборов».
Как сообщает Медиамакс, в ходе пресс-конференции на площади Свободы, Раффи Оганесян заявил, что готов выслушать предложения Сержа Саргсяна «по выходу из общенационального кризиса».
«Я готов встретиться с Сержем Саргсяном на Площади Свободы в любом удобном для него формате», - заявил Раффи Оганесян.
Он добавил, что «если КС и Серж Саргсян обеспечат гарантированное разрешение кризиса», то он готов рассмотреть возможность прекращения своей голодовки.