Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ դեմ է Հայաստանի հնարավոր անդամակցությանը Եվրասիական միությանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Ազատության հրապարակում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասել է, որ Հայաստանը պետք է տեսնի իր ապագան Եվրոպայի ուղղությամբ:
«Դեմ եմ Հայաստանի անդամակցությանը Եվրասիական միությանը, թեեւ դա չի նշանակում, որ Հայաստանին պետք չեն ամուր տնտեսական հարաբերություններ Ռուսաստանի եւ ասիական երկրների հետ: Ես դեմ չեմ, որպեսզի Հայաստանն ունենա դիտորդի կարգավիճակ այդ միությունում: Սակայն գտնում եմ, որ Հայաստանը պիտի տեսնի իր ապագան Եվրոպայի ուղղությամբ, եթե, իհարկե, Եվրոպան ճանաչի ՀՀ քաղաքացիների իրավունքները»,- ասել է նա:

Ереван/Медиамакс/. Экс-кандидат в президенты Раффи Оганесян заявил сегодня, что выступает против возможного членства Армении в Евразийском союзе.
Как сообщает Медиамакс, в ходе пресс-конференции на площади Свободы, Раффи Оганесян заявил, что Армения должна видеть свое будущее в направлении Европы.
«Я против членства Армении в Евразийском союзе, но это не значит, что Армении не нужны крепкие экономические отношения с Россией и азиатскими странами. Я не против того, чтобы Армения была в этом союзе в качества наблюдателя. Однако я считаю, что Армения должна видеть свое будущее в Европе, если, конечно, Европа признает права граждан Армении», - сказал политик.