Երեւան: Մեդիամաքս: Միացյալ Թագավորության փոխարտգործնախարար Սայմոն Ֆրեյզերը այսօր Երեւանում ասել է, որ Հայաստանի հարաբերությունների խորացումը ԵՄ հետ չի խանգարում Հայաստան-Ռուսաստան սերտ հարաբերություններին:
«Ես կոչ եմ անում Հայաստանին շարունակել զարգացնել իր հարաբերությունները ԵՄ-ի հետ, միեւնույն ժամանակ ընդունում եւ հարգում եմ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի սերտ հարաբերությունները», - ասել է Սայմոն Ֆրեյզերը:
Ըստ նրա, որոշակի խնդիրներ կարող են ծագել՝ կապված ԵՄ հետ ազատ առեւտրի պայմանագրի եւ Մաքսային միության հետ, «սակայն ինձ համար ակնհայտ է, որ Հայաստանը մեծ ձգտում ունի սերտացնելու իր հարաբերությունները Եվրոպայի հետ»:

Deepening of Armenian-EU relations doesn’t harm relations with Russia, British official thinks
Yerevan /Mediamax/. Deputy Foreign Minister of UK Simon Fraser said in Yerevan March 11 that the deepening of Armenia’s relations with the European Union does not hamper close relations between Yerevan and Moscow.
“I call on Armenia to continue developing relations with the European Union and at the same time I respect the relations between Armenia and Russia,” said Simon Fraser.
According to him, there can be some problems in terms of free trade regime with EU and the Customs Union, “but it’s obvious for me that Armenia has big desire to deepen relations with Europe.”