Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր հերքել է այն լուրը, թե մերժել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպման առաջարկը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Ազատության հրապարակում ընթացող մամուլի ասուլիսի ժամանակ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասել է, որ դա բացահայտ կեղծիք է:
«Ես բաց եմ հրապարակային հանդիպումների համար: Եթե երկխոսությունը կարող է հարց լուծել, ես միշտ դրան կողմնակից եմ եւ ինքս եմ փաստել այդ մասին: Սրանից հետո ով ուզում է խոսել ինձ հետ, կարող է գալ Ազատության հրապարակ: Պարո՛ն Սարգսյան, ես չեմ մերժել հանդիպման որեւէ առաջարկ: Ես ձեզ հարմար օր եւ ժամի հրավիրում եմ Ազատության հրապարակ բաց քննարկման՝ համազգային տագնապը հաղթահարելու համար»,- ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա հավելել է, որ «հաջորդ անգամ գնալու է ՀՀ նախագահի նստավայր որպես ՀՀ ժողովրդի կողմից ընտրված ներկայացուցիչ»:
Նախագահի թեկնածուն ասել է, որ մինչեւ ապրիլի 9-ը Սերժ Սարգսյանին ինքնաբացարկ հայտարարելու հնարավորություն է տալիս: «Մինչեւ ապրիլի 9-ը բեկումնային փոփոխություններ պետք է լինեն, ես վստահեցնում եմ ձեզ»,- նշել է Հովհաննիսյանը:

Ереван/Медиамакс/. Кандидат в президенты Армении Раффи Оганесян сегодня опроверг информацию о том, что отклонил предложение о встрече с президентом Сержем Саргсяном.
Как сообщает Медиамакс, в ходе пресс-конференции на площади Свободы Раффи Оганесян сказал, что это «очевидная ложь».
«Я открыт для публичных встреч. Если диалог может решить вопрос, я всегда за него, и всегда сам говорил об этом. С этого момента, кто хочет говорить со мной, пусть приходит на площадь Свободы. Господин Саргсян, я не отвергал никакого предложения о встрече. Я приглашаю Вас на открытое обсуждение на площадь Свободы в любой удобный для вас день и час для того, чтобы преодолеть национальную тревогу”, - сказал Раффи Оганесян.
Он добавил, что «в следующий раз пойдет в резиденцию президента в качестве народного избранника».
Кандидат в президенты сказал, что до 9 апреля он дает Сержу Саргсяну возможность воспользоваться самоотводом. «До 9 апреля должны произойти прорывные изменения, я заверяю вас»,- заключил Раффи Оганесян.