Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Սահմանադրական դատարանն այսօր սկսել է ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի եւ Անդրիաս Ղուկասյանի` փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրությունների արդյունքները վիճարկող դիմում-հայցերի քննության նիստը:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ նախագահի նախկին թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի եւ Անդրիաս Ղուկասյանի ներկայացուցիչները ՍԴ էին դիմել մարտի 4-ին` վիճարկելով Սերժ Սարգսյանի` ՀՀ նախագահ ընտրվելու մասին կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 25.02.2013 թվականի որոշումը:
Օրենքով սահմանված կարգով սահմանադրական դատարանն իր որոշումը պետք է ներկայացնի դիմում-հայցերը ստանալուց հետո 10-ն օրյա ժամկետում:

КС приступил к изучению исковых заявлений, оспаривающих итоги выборов - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Конституционный суд Армении начал сегодня заседание по изучению исковых заявлений экс-кандидатов в президенты Армении Раффи Оганесяна и Андриаса Гукасяна, оспаривающих итоги президентских выборов, состоявшихся 18 февраля.
Медиамакс напоминает, что представители экс-кандидатов в президенты Армении Раффи Оганесяна и Андриаса Гукасяна обратились в КС 4 марта, оспаривая решение Центральной избирательной комиссии от 25.02.2013 об избрании на пост президента Сержа Саргсяна.
По установленному законом порядку Конституционный суд должен представить свое решение в течение 10 дней после получения исковых заявлений.