Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Սահմանադրական դատարանն այսօր սկսել է ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի եւ Անդրիաս Ղուկասյանի` փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրությունների արդյունքները վիճարկող դիմում-հայցերի քննության նիստը:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ նախագահի նախկին թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի եւ Անդրիաս Ղուկասյանի ներկայացուցիչները ՍԴ էին դիմել մարտի 4-ին` վիճարկելով Սերժ Սարգսյանի` ՀՀ նախագահ ընտրվելու մասին կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 25.02.2013 թվականի որոշումը:
Օրենքով սահմանված կարգով սահմանադրական դատարանն իր որոշումը պետք է ներկայացնի դիմում-հայցերը ստանալուց հետո 10-ն օրյա ժամկետում:

Yerevan/Mediamax/. The Constitutional Court of Armenia started the session of examination the requests of former presidential candidates Raffi Hovhannisyan and Andrias Ghukasyan appealing against the February 18 presidential election results.
Former presidential candidates Raffi Hovhannisyan's and Andrias Ghukasyan's representatives turned to the Consitutional Court on March 4 appealing against the decision of the Central Election Commission on 25. 02.2013 on re-election of Serzh Sargsyan as Armenian President, Mediamax recalls.
In accord with the law, the Constitutional Court should present its decision within 10 days after the submission of the applications.