Երեւան: Մեդիամաքս: Լիտվայի ԱԳ նախարար Լինաս Լինկյավիչյուսն այսօր ասել է, որ Հայաստանը պետք է պատշաճ կերպով օգտագործի ժամանակը մինչեւ աշնանը Վիլնյուսում կայանալիք Արեւելյան գործընկերության գագաթնաժողովը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին նա ասել է Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում:
Նա նշել է, որ Հայաստանը գրանցել է «շատ լավ առաջընթաց» Ասոցացման, Խորը եւ համապարփակ ազատ առեւտրի, ինչպես նաեւ վիզաների դյուրացման համաձայնագրերի շուրջ բանակցություններում:
Նա հույս է հայտնել, որ այդ բանակցությունները կավարտվեն մինչ Վիլնյուսյան գագաթնաժողովը:
Լինաս Լինկյավիչյուսն ասել է, որ «Եվրամիությունը չափազանց մեծ կարեւորություն է տալիս արեւելյան գործընկերներին», շեշտելով, որ պետք է շոշափելի արդյունքների հասնել ցանկացած երկրի հետ հարաբերություններում:

Yerevan/Mediamax/. Lithuanian Foreign Minister Linas Linkevicius said today that Armenia should use the time till the Eastern Partnership Summit due to be held in Vilnius in autumn.
He said this during a press conference in Yerevan, Mediamax reports.
He noted that Armenia registered "very good progress" in the talks on Association Agreement, Deep and Comprehensive Free Trade Agreement as well as Visa Facilitation Agreement.
He expressed the hope that the talks will be over by Vilnius Summit.
Linas Linkevicius said that "the European Union attaches great importance to the eastern partners" stressing that substantial results should be registered in relations with any country.