Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր ժամը 15:00-ին Երեւանում ԱՄՆ դեսպանատան առջեւ տեղի կունենա բողոքի ցույց, որի մասնակցիներն «իրենց հիասթափությունն ու անհամաձայնությունը կհայտնեն ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի կողմից՝ Սերժ Սարգսյանին ՀՀ նախագահ վերընտրվելու կապակցությամբ շնորհավորելու առնչությամբ»:
«Ժողովրդավարական համարվող ազդեցիկ պետությունների այսօրինակ վարքագիծն արժեզրկում է ժողովրդավարության գաղափարը՝ այն դարձնելով որպես գործիք իրենց անձնական տարածաշրջանային շահերն առաջ մղելու համար՝ ի հաշիվ հայ ժողովրդի ազգային շահերի:
Այն պետությունները, որոնք ընդունելով կեղծված ընտրությունների արդյունքները, լեգիտիմացնում են Հայաստանում ձեւավորված հանցավոր ռեժիմը, խոչընդոտում են Հայաստանում ժողովրդավարության, հետեւապես՝ պետականության կայացմանը»,- ասված է միջոցառման հայտարարության մեջ, որը տեղադրվել է Facebook սոցիալական ցանցում:

Активисты проведут сегодня акцию протеста перед посольством США в Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в 15:00 часов перед зданием посольства США в Ереване пройдет акция протеста, участники которой «выразят свое несогласие и разочарование в связи с поздравлением со стороны президента США Барака Обамы по поводу переизбрания на пост президента Армении Сержа Саргсяна».
«Подобное поведение влиятельных стран, которые считаются демократическими, обесценивает идею демократии, превращая ее в инструмент для продвижения своих региональных интересов за счет национальных интересов армянского народа.
Те государства, которые признают результаты фальсифицированных выборов и легитимность сформированного в Армении преступного режима, препятствуют демократии в Армении, тем самым - становления государства»,- говорится в анонсе мероприятия, размещенном в социальной сети Facebook.