Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր ժամը 15:00-ին Երեւանում ԱՄՆ դեսպանատան առջեւ տեղի կունենա բողոքի ցույց, որի մասնակցիներն «իրենց հիասթափությունն ու անհամաձայնությունը կհայտնեն ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի կողմից՝ Սերժ Սարգսյանին ՀՀ նախագահ վերընտրվելու կապակցությամբ շնորհավորելու առնչությամբ»:
«Ժողովրդավարական համարվող ազդեցիկ պետությունների այսօրինակ վարքագիծն արժեզրկում է ժողովրդավարության գաղափարը՝ այն դարձնելով որպես գործիք իրենց անձնական տարածաշրջանային շահերն առաջ մղելու համար՝ ի հաշիվ հայ ժողովրդի ազգային շահերի:
Այն պետությունները, որոնք ընդունելով կեղծված ընտրությունների արդյունքները, լեգիտիմացնում են Հայաստանում ձեւավորված հանցավոր ռեժիմը, խոչընդոտում են Հայաստանում ժողովրդավարության, հետեւապես՝ պետականության կայացմանը»,- ասված է միջոցառման հայտարարության մեջ, որը տեղադրվել է Facebook սոցիալական ցանցում:

Activists to hold demonstration in front of U.S. embassy today - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. A demonstration will be held in front of the U.S. embassy at 15:00 today which participants will "demonstrate their disappointment and disagreement on Barack Obama's congratulating Serzh Sargsyan on his re-election as Armenian President”.
“Such a behavior demonstrated by influential states which consider themselves democratic devalues the idea of democracy making it a tool for advancing their personal regional interests at the expense of the national interests of the Armenian people.
The states which accept the results of the fake elections legitimate the criminal regime in Armenia, hinder the establishment of democracy and consequently forming of statehood in Armenia”, the announcement of the event posted on Facebook social network reads this.