Րաֆֆի Հովհաննիսյանը չի բացառում, որ կդիմի Սահմանադրական դատարան
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը պետք է ենթարկվի «ամենախիստ պատասխանատվության` հակաօրինական, հակաժողովրդավարական պահվածքի համար»:
«ԿԸՀ այսօրվա որոշումից հետո 5 օր ունենք՝ Սահմանադրական դատարան դիմելու եւ հակաօրինական ընտրությունների արդյունքները բողոքարկելու համար: Չեմ բացառում, որ մինչեւ մարտի 2-ը մենք դիմենք ՍԴ»,- ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա ասել է, որ հետեւողական քայլերով անելու է ամեն ինչ, որպեսզի «ժողովուրդը հետ չկանգնի, հուսախաբ չլինի»:

Raffi Hovhannisyan doesn't rule out that he will appeal to Constitutional Court - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian presidential candidate Raffi Hovhannisyan said today that the Central Election Commission of Armenia should be "severely punished for illegal and anti-democratic conduct".
"We have 5 days after the CEC's decision to turn to Constitutional Court appealing against results of the illegal elections. I don't rule out that we will appeal to the Constitutional Court till march 2", said Raffi Hovhannisyan.
He said that he will do his best with consistent steps for the "people not to step back and get  disappointed".