Րաֆֆի Հովհաննիսյանը չի բացառում, որ կդիմի Սահմանադրական դատարան
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը պետք է ենթարկվի «ամենախիստ պատասխանատվության` հակաօրինական, հակաժողովրդավարական պահվածքի համար»:
«ԿԸՀ այսօրվա որոշումից հետո 5 օր ունենք՝ Սահմանադրական դատարան դիմելու եւ հակաօրինական ընտրությունների արդյունքները բողոքարկելու համար: Չեմ բացառում, որ մինչեւ մարտի 2-ը մենք դիմենք ՍԴ»,- ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա ասել է, որ հետեւողական քայլերով անելու է ամեն ինչ, որպեսզի «ժողովուրդը հետ չկանգնի, հուսախաբ չլինի»:

Раффи Оганесян не исключает, что обратится в Конституционный суд Армении
Ереван/Медиамакс/. Кандидат в президенты Армении Раффи Оганесян сказал сегодня, что Центральная избирательная комиссия Армении (ЦИК) должна «понести серьезную ответственность за антизаконное и антидемократическое поведение».
«После сегодняшнего решения ЦИК у нас есть 5 дней, чтобы обратиться в Конституционный суд и опротестовать результаты выборов. Не исключаю, что до 2 марта мы обратимся в Конституционный суд», - сказал Раффи Оганесян.
Он добавил, что продолжит последовательные шаги для того, чтобы «народ не разочаровался и продолжал начатое дело».