«Թույլ չենք տա արկածախնդիրներին մեզ վախեցնել», ասել է ՀՀ նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ «ոչ մի կրակոց չի կարող շեղել մեր ժողովրդին ընտրած ճանապարհից կամ կասեցնել նրա ընթացքը»:
Սերժ Սարգսյանն այդ մասին ասել է մարտի 4-ին Արտաշատում` նախընտրական հանդիպման ժամանակ:
«Վերջին իրադարձությունները մեր երկրում ցույց տվեցին, որ մեր ողջ հասարակությունը հավաքականորեն և ամեն մեկն անձնապես վճռական են քայլելու նոր ճանապարհով: Ոչ մի կրակոց չի կարող շեղել մեր ժողովրդին ընտրած ճանապարհից կամ կասեցնել նրա ընթացքը: Մենք կառուցում ենք այնպիսի տուն, ինչպիսին մե՛նք ենք ուզում: Եվ ուրիշի ցանկությունները մեզ համար միգուցե հարգանքի արժանի են, բայց պարտադիր չեն», - ասել է ՀՀ նախագահը:
«Գալիք ընտրություններում մեզ հարկավոր է համոզիչ հաղթանակ: Երբևէ եղած ամենահամոզիչը: Այդ հաղթանակի ուժգնության մեջ յուրաքանչյուր պակասող ձայնը մեկ միավորով թուլացնելու է մեր կյանքը խաթարող արատների դեմ վաղվա մեր հարվածի ուժգնությունը: Յուրաքանչյուր պակասող ձայնը մեկ միավորով ավելացնելու է բռնությամբ հարցեր լուծելու պատրաստ ստահակի ինքնավստահությունը: Հիշե՛ք, որ ձեր քվեն ուժ է, որի կարիքը կա աղքատության, միգրացիայի, կաշառակերության, հովանավորչության, զոռբայության դեմ պայքարում: Ուժ է բոլոր արկածախնդիրների դեմ, ովքեր կարծում են, թե կարող են մեզ վախեցնել: Թույլ չենք տա: Համոզվա՛ծ եղեք», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

«Не позволим авантюристам запугать нас»,- сказал президент Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении, кандидат в президенты Армении Серж Саргсян заявил сегодня, что «никакие выстрелы не могут сбить наш народ с избранного пути или прервать его ход».
Серж Саргсян сказал об этом 4 марта в ходе предвыборной встречи в Арташате.
«Последние события в нашей стране показали, что наше общество едино. Никакие выстрелы не могут сбить наш народ с избранного пути или прервать его ход. Мы строим такой дом, какой хотим мы. И желания других для нас, возможно, достойны уважения, но не обязательны», - сказал президент Армении.
«На предстоящих выборах нам нужна убедительная победа. Самая убедительная из когда-либо достигнутых. Каждый недостающий голос в объеме этой победы в будущем на один балл ослабит силу нашего удара против негативных явлений. Каждый недостающий голос на один балл увеличит самоуверенность негодяя, привыкшего решать вопросы насилием. Помните, что ваш голос - это сила, в которой мы нуждаемся в борьбе против бедности, миграции, коррупции, алчности. Эта сила - против всех авантюристов, которые думают, что могут нас запугать. Не позволим! Будьте в этом уверены», - сказал Серж Саргсян.