«Թույլ չենք տա արկածախնդիրներին մեզ վախեցնել», ասել է ՀՀ նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ «ոչ մի կրակոց չի կարող շեղել մեր ժողովրդին ընտրած ճանապարհից կամ կասեցնել նրա ընթացքը»:
Սերժ Սարգսյանն այդ մասին ասել է մարտի 4-ին Արտաշատում` նախընտրական հանդիպման ժամանակ:
«Վերջին իրադարձությունները մեր երկրում ցույց տվեցին, որ մեր ողջ հասարակությունը հավաքականորեն և ամեն մեկն անձնապես վճռական են քայլելու նոր ճանապարհով: Ոչ մի կրակոց չի կարող շեղել մեր ժողովրդին ընտրած ճանապարհից կամ կասեցնել նրա ընթացքը: Մենք կառուցում ենք այնպիսի տուն, ինչպիսին մե՛նք ենք ուզում: Եվ ուրիշի ցանկությունները մեզ համար միգուցե հարգանքի արժանի են, բայց պարտադիր չեն», - ասել է ՀՀ նախագահը:
«Գալիք ընտրություններում մեզ հարկավոր է համոզիչ հաղթանակ: Երբևէ եղած ամենահամոզիչը: Այդ հաղթանակի ուժգնության մեջ յուրաքանչյուր պակասող ձայնը մեկ միավորով թուլացնելու է մեր կյանքը խաթարող արատների դեմ վաղվա մեր հարվածի ուժգնությունը: Յուրաքանչյուր պակասող ձայնը մեկ միավորով ավելացնելու է բռնությամբ հարցեր լուծելու պատրաստ ստահակի ինքնավստահությունը: Հիշե՛ք, որ ձեր քվեն ուժ է, որի կարիքը կա աղքատության, միգրացիայի, կաշառակերության, հովանավորչության, զոռբայության դեմ պայքարում: Ուժ է բոլոր արկածախնդիրների դեմ, ովքեր կարծում են, թե կարող են մեզ վախեցնել: Թույլ չենք տա: Համոզվա՛ծ եղեք», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

"We won't allow adventurers to frighten us", Armenian President says - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian President, Armenian presidential candidate Serzh Sargsyan stated today that "no any shots can push our people off the path it chose or stop its course".
Serzh Sargsyan said this during his pre-elections meeting in Artashat on March 4.
"Recent events in our country showed that our society is united. No any shots can push our people off the path it chose or stop its course. We build the house we wanted to. And perhaps, others' wishes are worthy of respect but are not obligatory", said the Armenian President.
"We need a convincing victory in upcoming elections. The most convincing of ever achieved. Each vote which won't be for us will weaken the force of our strike against negative phenomena for one point in the future. Each vote which won't be for us will increase the self-confidence of the scoundrel who is accustomed to solving all the problems by force for one point. Remember that your vote is your power we need to struggle against poverty, migration, corruption and cupidity. This power is against all the adventurers who think they can frighten us. We won't let it! Be sure of it", said Serzh Sargsyan.