«Նպատակ են ունեցել ազդել ընտրությունների բնականոն ընթացքի վրա», ասել է ՀՀ նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Պարույր Հայրիկյանի դեմ մահափորձի հեղինակները «նպատակ են ունեցել ազդել ընտրությունների բնականոն ընթացքի վրա»:
Ինչպես հաղորդում է Արմենպրեսը, ՀՀ նախագահն այդ մասին ասել է այսօր «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում Պարույր Հայրիկյանի հետ հանդիպումից հետո:
«Ակնհայտ է` նրանք, ովքեր կանգնած են հանցագործության հետեւում, նպատակ են ունեցել ազդել ընտրությունների բնականոն ընթացքի վրա: Այդ զազրելի հանցագործությունն ուղղված է ոչ միայն Հայրիկյան նախագահի թեկնածուի, ոչ միայն պետական գործչի, այլ նաեւ մեր պետականության դեմ: Ուզում եմ, որ բոլորը վստահ լինեն` մեր իրավապահ մարմիններն ամեն ինչ անելու են, որ բացահայտեն հանցագործությունը»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը` առողջություն եւ շուտափույթ ապաքինում մաղթելով Պարույր Հայրիկյանին:

Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan stated that the organizers of the murder attempt against Paruyr Hayrikyan "wanted to influence the normal course of the election process”.
As Armenpress reports, the President said this today following his meeting with Paruyr Hayrikyan at St. Grigor Lusavorich Medical Center.
“It’s obvious that those who stand behind this crime wanted to influence the normal course of the election process. This villainous crime was directed not only against presidential candidate Hayrikyan, not only against a statesman, but against the whole statehood. I want everyone to be sure that our law enforcement bodies will do everything to solve the crime,” Serzh Sargsyan said, wishing speedy recovery to Paruyr Hayrikyan.