«Նպատակ են ունեցել ազդել ընտրությունների բնականոն ընթացքի վրա», ասել է ՀՀ նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Պարույր Հայրիկյանի դեմ մահափորձի հեղինակները «նպատակ են ունեցել ազդել ընտրությունների բնականոն ընթացքի վրա»:
Ինչպես հաղորդում է Արմենպրեսը, ՀՀ նախագահն այդ մասին ասել է այսօր «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում Պարույր Հայրիկյանի հետ հանդիպումից հետո:
«Ակնհայտ է` նրանք, ովքեր կանգնած են հանցագործության հետեւում, նպատակ են ունեցել ազդել ընտրությունների բնականոն ընթացքի վրա: Այդ զազրելի հանցագործությունն ուղղված է ոչ միայն Հայրիկյան նախագահի թեկնածուի, ոչ միայն պետական գործչի, այլ նաեւ մեր պետականության դեմ: Ուզում եմ, որ բոլորը վստահ լինեն` մեր իրավապահ մարմիններն ամեն ինչ անելու են, որ բացահայտեն հանցագործությունը»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը` առողջություն եւ շուտափույթ ապաքինում մաղթելով Պարույր Հայրիկյանին:

Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян сказал сегодня, что авторы покушения на Паруйра Айрикяна, «преследовали цель повлиять на нормальный ход избирательного процесса».
Как сообщает Арменпресс, президент сказал об этом в медицинском центре «Григор Лусаворич» после встречи с Паруйром Айрикяном.
«Очевидно, что те, кто стоит за этим преступлением, преследовали цель повлиять на нормальнй избирательный процесс. Это преступление направлено не только против кандидата в президенты Айрикяна, не только против государственного деятеля, но и против нашей государственности. Хочу, чтобы все были уверены, что наши правоохранительные органы сделают все, чтобы раскрыть это преступление»,- сказал Серж Саргсян, пожелав Паруйру Айрикяну скорейшего выздоровления.