ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ տնօրենը կոչ է արել ապահովել Հայաստանում ընտրական գործընթացի խաղաղ ընթացքը
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ տնօրեն Յանեշ Լենարչիչն այսօր «խորը մտահոգություն է» հայտնել ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի դեմ ուղղված կրակոցների կապակցությամբ:
«Այս հարձակումը խորապես անհանգստացնող է` ընթացքում գտնվող քարոզարշավի տեսանկյունից, ու ես բոլոր կողմերին կոչ եմ անում ձեռնպահ մնալ այնպիսի գործողություններից, որոնք կարող են էլ ավելի սրել իրավիճակը: Մենք նաեւ համապատասխան իշխանություններին կոչ ենք անում համարձակ հետաքննություն իրականացել եւ պատժել մեղավորներին», - ասել է Յանեշ Լենարչիչը:
Նա նաեւ ասել է, որ բոլոր պատասխանատուները պետք է ապահովեն Հայաստանում ընտրական գործընթացի խաղաղ ընթացքը:

Директор БДИПЧ/ОБСЕ призвал обеспечить мирный ход избирательного процесса в Армении
Ереван/Медиамакс/. Директор БДИПЧ/ОБСЕ Янеш Ленарчич выразил сегодня «глубокую обеспокоенность» в связи с покушением на кандидата в президенты Армении Паруйра Айрикяна.
«Это нападение вызывает большую озабоченность, и я призываю все стороны воздержаться от действий, которые могут еще больше обострить ситуацию. Мы также призываем власти провести решительное расследование и наказать виновных»,- сказал Янеш Ленарчич.
Он добавил также, что все ответственные должны обеспечить мирный ход избирательного процесса в Армении.