Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի ղեկավար կազմը շահագրգռված է ընտրություններին զինծառայողների մասնակցության թափանցիկության, օրինականության պահպանման եւ այդ ուղղությամբ դիտորդական խմբերի հետ արդյունավետ համագործակցության ծավալման հարցերում:
Այդ մասին ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը` հունվարի 12-ին ընդունելով ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի դիտորդական առաքելության անդամներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են քվեարկությանը զինծառայողների մասնակցության, զորամասերում ընտրողների ցուցակների կազմման, ընտրություններին զինծառայողների լիարժեք մասնակցելու իրավունքի ապահովման եւ այլ ընթացակարգային բնույթի, ինչպես նաեւ ընտրությունների ընթացքում արտակարգ դրության իրավական ռեժիմ հայտարարվելու դեպքում ռեժիմի ապահովմանը ՀՀ զինված ուժերի մասնակցությանը վերաբերող հարցեր:

Ереван, 14 января. /Медиамакс/. Руководство министерства обороны Армении и Главного штаба Вооруженных сил заинтересовано в обеспечении прозрачности участия военнослужащих в президентских выборах и в эффективном сотрудничестве с наблюдательскими группами.
Об этом сказал первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян, принимая 12 января членов наблюдательской миссии БДИПЧ/ОБСЕ.
На встрече обсуждались вопросы участия военнослужащих в голосовании, составления списков избирателей в военных частях, обеспечения права полноценного участия военнослужащих в выборах и другие вопросы процедурного характера. Рассматривались также вопросы участия Вооруженных сил Армении в поддержании режима чрезвычайного положения в случае объявления такового в ходе выборов.