Ընտրությունների արդյունքը փաստորեն կանխորոշված է, կարծում է Ալեքսանդր Իսկանդարյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Կովկասի ինստիտուտի տնօրեն Ալեքսանդր Իսկանդարյանն այսօր ասել է, որ գալիք նախագահական ընտրությունների արդյունքը փաստորեն կանխորոշված է:
Իր խոսքերով, նա չի տեսնում «իրական թեկնածուներ, որոնք կարող են լուրջ հակառակորդ հանդիսանալ գործող նախագահի համար»:
Իսկանդարյանի կարծիքով, «իշխանությունների հիմնական խնդիրը կլինի այնպես անել, որպեսզի գործող նախագահը չհավաքի քվեների 80-85% եւ ընտրությունները դրական ընդունվեն միջազգային դիտորդների կողմից»:
«Այսօր քաղաքական կլիման այնպիսինն է, որ ընտրությունների արդյունքների ճանաչումը բոլոր ուժերի կողմից լիովին հնարավոր է», - ասել է քաղաքագետը:

Итог президентских выборов фактически предрешен, считает Александр Искандарян
Ереван/Медиамакс/. Директор Института Кавказа Александр Искандарян заявил сегодня, что итог предстоящих президентских выборов в Армении фактически предрешен.
По его словам, он не видит «реальных кандидатов, способных серьезно противостоять действующему президенту».
По мнению Искандаряна, «основной задачей властей будет сделать так, чтобы действующий президент не набрал 80-85% голосов, и выборы были положительно восприняты международными наблюдателями».
«Сегодня политический климат такой, что признание итогов выборов всеми силами  вполне реально», - сказал политолог.