Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին ԱԳ նախարար Վարդան Օսկանյանն այսօր մեկնաբանել է ԲՀԿ որոշումը` ընտրություններին նախագահական ընտրություններին չմասնակցելու մասին:
««Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության՝ փետրվարին կայանալիք նախագահական ընտրություններին թեկնածու չառաջադրելու եւ որեւէ թեկնածուի չպաշտպանելու որոշումը հեշտ չի կայացվել: Քաղխորհրդում, բնականաբար, եղել են տարբեր կարծիքներ:
Ամիսներ առաջ ես հրապարակային էի դարձրել իմ կարծիքը, որ ԲՀԿ-ն նախագահական ընտրություններին պետք է մասնակցի սեփական թեկնածուով՝ հաշվի առնելով կուսակցության կշիռը, վարկանիշը, այլընտրանք լինելու, ինչպես նաեւ միասնական թեկնածուի շուրջ համաձայնության գալու հնարավորությունները:
ԲՀԿ քաղխորհուրդը, հաշվի առնելով ներքաղաքական դաշտում ստեղծված կոնյունկտուրան, միասնական թեկնածուի հնարավորության շուրջ առաջացած բարդությունները եւ Գագիկ Ծառուկյանի`իր թեկնածությունը չառաջադրելու որոշումը, նպատակահարմար գտավ նախագահական ընտրություններին հանդես չգալ սեփական թեկնածուով եւ չսատարել որեւէ այլ թեկնածուի։
Չնայած այն բանին, որ ես այլ կերպ էի պատկերացնում մեր քայլերն ու հետագա պայքարը, այդուհանդերձ հարգում եմ ընդունված որոշումը», - գրել է Վարդան Օսկանյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում:

Yerevan/Mediamax/. Former Armenian Foreign Minister Vardan Oskanian commented on the PAP's decision not to take part in the presidential elections today.
“The decision made by “Prosperous Armenia”party not to nominate a candidate and support anyone in the presidential elections due in February wasn’t made easily. Naturally, there were different opinions in the Political Council.
Months ago, I made my opinion public according to which the PAP should take part in the presidential elections with its own candidacy taking into account the party’s weight, rating and the opportunities to be an alternative and come to agreement on nominating a single candidate.
Taking into account the conjuncture in the domestic political field , the difficulties around the single candidate and Gagik Tsarukyan’s decision not to run for presidency, the Political Council of the PAP thought it appropriate not to nominate its own candidate and not to back any other candidate in the elections.
Thought I conceived of our steps and further struggle in a different way, I respect the decision made”, wrote Vardan Oskanian on his Facebook page.