Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին ԱԳ նախարար Վարդան Օսկանյանն այսօր մեկնաբանել է ԲՀԿ որոշումը` ընտրություններին նախագահական ընտրություններին չմասնակցելու մասին:
««Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության՝ փետրվարին կայանալիք նախագահական ընտրություններին թեկնածու չառաջադրելու եւ որեւէ թեկնածուի չպաշտպանելու որոշումը հեշտ չի կայացվել: Քաղխորհրդում, բնականաբար, եղել են տարբեր կարծիքներ:
Ամիսներ առաջ ես հրապարակային էի դարձրել իմ կարծիքը, որ ԲՀԿ-ն նախագահական ընտրություններին պետք է մասնակցի սեփական թեկնածուով՝ հաշվի առնելով կուսակցության կշիռը, վարկանիշը, այլընտրանք լինելու, ինչպես նաեւ միասնական թեկնածուի շուրջ համաձայնության գալու հնարավորությունները:
ԲՀԿ քաղխորհուրդը, հաշվի առնելով ներքաղաքական դաշտում ստեղծված կոնյունկտուրան, միասնական թեկնածուի հնարավորության շուրջ առաջացած բարդությունները եւ Գագիկ Ծառուկյանի`իր թեկնածությունը չառաջադրելու որոշումը, նպատակահարմար գտավ նախագահական ընտրություններին հանդես չգալ սեփական թեկնածուով եւ չսատարել որեւէ այլ թեկնածուի։
Չնայած այն բանին, որ ես այլ կերպ էի պատկերացնում մեր քայլերն ու հետագա պայքարը, այդուհանդերձ հարգում եմ ընդունված որոշումը», - գրել է Վարդան Օսկանյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում:

«Я иначе представлял себе наши шаги и дальнейшую борьбу», - заявил Вардан Осканян
Ереван/Медиамакс/. Экс-глава МИД Армении, депутат от «Процветающей Армении» Вардан Осканян прокомментировал сегодня решение ППА не принимать участия в президентских выборах.
«Решение «Процветающей Армении» не выдвигать кандидата на предстоящих в феврале президентских выборах принималось нелегко. На политсовете, разумеется, звучали различные мнения.
Несколько месяцев назад я публично высказал свое мнение о том, что партия должна выступить на президентских выборах со своим кандидатом, учитывая ее авторитет, вес и то, что она выступает в качестве альтернативы, а также возможность достижения соглашения по поводу единого кандидата.
Политсовет ППА, учитывая сложившуюся конъюнктуру, трудности, связанные с выдвижением единого кандидата, и решение Гагика Царукяна не выдвигать свою кандидатуру, счел целесообразным не выдвигать собственного кандидата и не поддерживать какого-либо другого.
Несмотря на то, что я иначе представлял себе наши шаги и дальнейшую борьбу, тем не менее, я уважаю принятое решение», - написал Вардан Осканян на своей страничке в Facebook.