Օսկանյանը պատրաստ է դառնալ ԲՀԿ-ի թեկնածուն, եթե «Ծառուկյանը չուզենա իր թեկնածությունը դնել» - Mediamax.am
3881 դիտում
Օսկանյանը պատրաստ է դառնալ ԲՀԿ-ի թեկնածուն, եթե «Ծառուկյանը չուզենա իր թեկնածությունը դնել»
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Վարդան Օսկանյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Վարդան Օսկանյանն այսօր ասել է, որ ԲՀԿ-ն նախագահական ընտրություններին պետք է մասնակցի սեփական թեկնածուով:
Ինչպես հաղորդել է Վարդան Օսկանյանի գրասենյակը, նա այդ մասին ասել է Civilnet-ին:
«ԲՀԿ-ի՝ սեփական թեկնածուով մասնակցելու վերաբերյալ կարող եմ ասել հետեւյալը: Նախ, կուսակցությունն այս հարցի վերաբերյալ դեռ պաշտոնական որոշում չի ընդունել: Այնպես որ, այն, ինչ ասելու եմ՝ իմ անձնական կարծիքն է: Հաշվի առնելով, որ ԲՀԿ-ն այսօր Հայաստանում ծանրակշիռ եւ մեծ հեղինակություն ունեցող կուսակցություն է, եւ ժողովուրդը նրանից մեծ ակնկալիքներ ունի, ես կարծում եմ, որ նա միանշանակորեն նախագահական ընտրություններին պետք է մասնակցի սեփական թեկնածուով: Բնական է, որ առաջին հերթին այդ թեկնածուն պետք է լինի կուսակցության առաջնորդը՝ Գագիկ Ծառուկյանը: Սակայն, եթե պարոն Ծառուկյանը չուզենա իր թեկնածությունը դնել, եւ կուսակցությունը կանգնի իմ թեկնածության վրա, ես պատրաստ եմ ինձ վրա վերցնել այդ պատասխանատվությունը», - ասել է Վարդան Օսկանյանը:

Осканян готов стать кандидатом в президенты от ППА, если «Царукян не захочет выдвигаться» - Mediamax.am
Осканян готов стать кандидатом в президенты от ППА, если «Царукян не захочет выдвигаться»
Депутат от «Процветающей Армении» Вардан Осканян
Ереван/Медиамакс/. Депутат от «Процветающей Армении» Вардан Осканян сказал сегодня, что ППА должна выступить на предстоящих президентских выборах с собственным кандидатом.
Как сообщает офис Вардана Осканяна, он заявил об этом в интервью Civilnet.
«По поводу выдвижения собственного кандидата от «Процветающей Армении», могу сказать следующее. Прежде всего, партия не приняла официального решения по этому вопросу, так что могу выразить собственное мнение. Учитывая, что ППА обладает большим авторитетом, я полагаю, что партия однозначно должна выступить на президентских выборах со своим кандидатом. Естественно, что в первую очередь, этим кандидатом должен быть лидер партии - Гагик Царукян. Однако, если господин Царукян не захочет выдвигать свою кандидатуру, и партия остановится на моей кандидатуре, то я готов взять на себя эту ответственность», - сказал Вардан Осканян.