Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր ասել է, որ իր վրա «շատ ծանր տպավորություն է թողել» Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի լուսանկարը:
«Շատ ծանր էր տեսնել ոչ միայն Ռուբեն Վարդանյանի, այլեւ՝ մյուս գերիների նկարները: ՀՀ կառավարությունն օգտագործել է գոյություն ունեցող հնարավոր բոլոր գործիքները, որ լուծում գտնի եւ բոլոր գերիներն ազատ արձակվեն ու վերադառնան Հայաստան։ Մենք շարունակելու ենք աշխատել այս ուղղությամբ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասել է Արմեն Գրիգորյանը։
Նրա խոսքով՝ գերիների վերադարձի հարցը «շատ նուրբ է, իսկ աշխատանքը, որը տարվում է, ամենօրյա ու ամենժամյա է»։
«Հայաստանը բոլոր հնարավոր երկրների հետ աշխատում է գերիների վերադարձման հարցով»,- ասել է Արմեն Գրիգորյանը:

Армен Григорян: «Армения работает над возвращением пленных» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян заявил сегодня, что фотография бывшего госминистра Арцаха Рубена Варданяна в бакинском суде произвела на него «очень тяжелое впечатление».
«Тяжело видеть фотографии не только Рубена Варданяна, но и других заключенных. Правительство Армении использовало все возможные инструменты, чтобы найти решение и добиться освобождения всех пленных и их возвращения в Армению. Мы продолжим работу в этом направлении», - заявил Армен Григорян в беседе с журналистами.
По его словам, вопрос возвращения пленных «очень деликатный, и работа ведется ежедневно и ежечасно».
«По вопросу возвращения пленных Армения работает со всеми возможными странами», - сказал Армен Григорян.