Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր ասել է, որ իր վրա «շատ ծանր տպավորություն է թողել» Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի լուսանկարը:
«Շատ ծանր էր տեսնել ոչ միայն Ռուբեն Վարդանյանի, այլեւ՝ մյուս գերիների նկարները: ՀՀ կառավարությունն օգտագործել է գոյություն ունեցող հնարավոր բոլոր գործիքները, որ լուծում գտնի եւ բոլոր գերիներն ազատ արձակվեն ու վերադառնան Հայաստան։ Մենք շարունակելու ենք աշխատել այս ուղղությամբ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասել է Արմեն Գրիգորյանը։
Նրա խոսքով՝ գերիների վերադարձի հարցը «շատ նուրբ է, իսկ աշխատանքը, որը տարվում է, ամենօրյա ու ամենժամյա է»։
«Հայաստանը բոլոր հնարավոր երկրների հետ աշխատում է գերիների վերադարձման հարցով»,- ասել է Արմեն Գրիգորյանը:

Armen Grigoryan: “Armenia is working on the issue of return of prisoners” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, said today that a photo of former Artsakh State Minister Ruben Vardanyan “made a painful impression” on him.
“It was so difficult to see not only the photos of Ruben Vardanyan, but also of the other captives. The Armenian government has used all possible existing tools to find a solution and ensure the release and return of all the captives. We will continue to work in this direction,” Armen Grigoryan told the reporters.
According to him, the issue of the return of prisoners of war “is very sensitive, requiring continuous daily and hourly efforts.”
“Armenia is working with all possible countries on the issue of returning prisoners,” said Armen Grigoryan.