Սահմանազատման կանոնակարգը չի հակասում ՀՀ Սահմանադրությանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սահմանադրական դատարանը որոշել է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը համապատասխանում է ՀՀ Սահմանադրությանը։
Դրա սահմանադրականության հարցով գործի քննությունը ՍԴ-ում քննվել էլ սեպտեմբերի 24-ին, որոշումը կայացվել եւ հրապարակվել երկու օր անց՝ սեպտեմբերի 26-ի երեկոյան:
Այն կուղարկվի Ազգային ժողով վավերացման:
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը ստորագրվել էր օգոստոսի 30-ին: Կանոնակարգի օրենքի նախագիծը կառավարությունը չզեկուցվող հարցերի փաթեթով հաստատել էր սեպտեմբերի 5-ին:

Yerevan /Mediamax/. The Constitutional Court decided that the regulations of commissions on border demarcation between Armenia and Azerbaijan comply with the Constitution of the Republic of Armenia.
The constitutionality was examined in the CC on September 24, and the decision was made and published two days later, in the evening of September 26.
It will be sent to the National Assembly for ratification.
The regulations of the commissions on border demarcation between Armenia and Azerbaijan were signed on August 30. The draft regulation law was approved by the government without reporting on September 5.