Փաշինյան. «Զվարթնոցում» ռուսական կողմի աջակցության կարիք այլեւս չկա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «ՀՀ սահմանապահ զորքերը բավարար փորձ եւ հնարավորություններ ունեն «Զվարթնոց» օդանավակայանում սահմանապահ հսկողությունն առանց ռուսական կողմի աջակցության իրականացնելու»:
«ՀՀ սահմանապահ զորքերը նամակով դիմել են ՀՀ-ում ՌԴ սահմանապահ զորքերին, շնորհակալություն հայտնել Հայաստանի անկախությունից ի վեր «Զվարթնոց» օդանավակայանում ծառայություն իրականացնելու եւ անվտանգություն ապահովելու ու սահմանային հսկողություն իրականացնելու հարցում ցուցաբերած աջակցության ու մատուցված ծառայության համար:
Տեղեկացրել են, որ ՀՀ սահմանապահ զորքերն արդեն իսկ բավարար փորձ, հմտություն ու հնարավորություններ են ձեռք բերել, որպեսզի օդանավակայանում սահմանապահ հսկողությունն իրականացնեն առանց ռուսական կողմի աջակցության»,- ասուլիսի ժամանակ մանրամասնել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today that "the border guard troops of the Republic of Armenia have sufficient experience and capabilities to carry out the border guard control at the Zvartnots airport without the support of the Russian side.”
“Armenia’s border guard troops applied to the border guard troops of Russia in Armenia, expressing gratitude for the support in providing security and border control at Zvartnots airport since Armenia’s independence.
They reported that Armenia’s border guard troops have already acquired sufficient experience, skills and capability to carry out border guard control at the airport without the support of the Russian side,” Nikol Pashinyan said at the news conference.