Փաշինյան. «Զվարթնոցում» ռուսական կողմի աջակցության կարիք այլեւս չկա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «ՀՀ սահմանապահ զորքերը բավարար փորձ եւ հնարավորություններ ունեն «Զվարթնոց» օդանավակայանում սահմանապահ հսկողությունն առանց ռուսական կողմի աջակցության իրականացնելու»:
«ՀՀ սահմանապահ զորքերը նամակով դիմել են ՀՀ-ում ՌԴ սահմանապահ զորքերին, շնորհակալություն հայտնել Հայաստանի անկախությունից ի վեր «Զվարթնոց» օդանավակայանում ծառայություն իրականացնելու եւ անվտանգություն ապահովելու ու սահմանային հսկողություն իրականացնելու հարցում ցուցաբերած աջակցության ու մատուցված ծառայության համար:
Տեղեկացրել են, որ ՀՀ սահմանապահ զորքերն արդեն իսկ բավարար փորձ, հմտություն ու հնարավորություններ են ձեռք բերել, որպեսզի օդանավակայանում սահմանապահ հսկողությունն իրականացնեն առանց ռուսական կողմի աջակցության»,- ասուլիսի ժամանակ մանրամասնել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Пашинян: В «Звартноце» больше нет необходимости в поддержке российской стороны - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян заявил сегодня, что «пограничные войска Армении обладают достаточным опытом и возможностями для осуществления пограничного контроля в аэропорту «Звартноц» без поддержки российской стороны».
«Пограничные войска Армении направили письмо пограничным войскам России, в котором поблагодарили их за поддержку по обеспечению безопасности и пограничного контроля в аэропорту «Звартноц» с момента обретения Арменией независимости.
Они сообщили, что пограничные войска Армении уже приобрели достаточный опыт, навыки и возможности для осуществления пограничного контроля в аэропорту без поддержки российской стороны», - уточнил Никол Пашинян на пресс-конференции.