Երեւան, Մեդիամաքս: Հայ ազգային կոնգրեսի /ՀԱԿ/ համակարգող Լեւոն Զուրաբյանն այսօր հայտարարել է, որ «եթե իշխանությունները նույնիսկ ինչ-որ քայլեր են անում մարտի 17-ին Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի առաջադրած պահանջները կատարելու ուղղությամբ, ապա դա ակնհայտորեն բավարար չէ»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, նա ասել է, որ բազմիցս հայտարարել է այն պահանջների մասին, որոնց իրականացման դեպքում ընդդիմությունը պատրաստ է սկսել երկխոսությունն իշխանության հետ: Լեւոն Զուրաբյանը հայտարարել է, որ ապրիլի 8-ին կայանալիք հանրահավաքի ընթացքում Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը սպառիչ պատասխան կտա ՀԱԿ-ի հետագա քայլերի մասին հարցին:
Նշելով, որ ապրիլի 8-ի հանրահավաքը համընկնում է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կառավարման 3-ամյակի հետ` Լեւոն Զուրաբյանը հայտարարել է, որ այդ ժամանակահատվածի արդյունքներով բոլոր կարեւորագույն ոլորտներում նկատվում է «ողբալի իրավիճակ»:

Yerevan/Mediamax/. Coordinator of Armenian National Movement (ANC) Levon Zurabyan stated today that “if the authorities even make any steps for realizing the demands, put forward at March 17 rally by Levon Ter-Petrosian, this is obviously not enough at the moment”.
Mediamax reports that he said that ANC has repeatedly announced the demands, given realization of which the opposition is ready to start a dialogue with the power. Levon Zurabyan stated that during the rally, which is to take place on April 8, Levon Ter-Petrosian will give “a clear response to the question on further steps of ANC”.
Noting that the rally of April 8 coincides with the 3rd anniversary of Armenian President Serzh Sargsian’s rule, Levon Zurabyan stated that following the results of that period, “a deplorable situation” is observed in all most important spheres.