Երեւան, Մեդիամաքս: Հայ ազգային կոնգրեսի /ՀԱԿ/ համակարգող Լեւոն Զուրաբյանն այսօր հայտարարել է, որ «եթե իշխանությունները նույնիսկ ինչ-որ քայլեր են անում մարտի 17-ին Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի առաջադրած պահանջները կատարելու ուղղությամբ, ապա դա ակնհայտորեն բավարար չէ»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, նա ասել է, որ բազմիցս հայտարարել է այն պահանջների մասին, որոնց իրականացման դեպքում ընդդիմությունը պատրաստ է սկսել երկխոսությունն իշխանության հետ: Լեւոն Զուրաբյանը հայտարարել է, որ ապրիլի 8-ին կայանալիք հանրահավաքի ընթացքում Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը սպառիչ պատասխան կտա ՀԱԿ-ի հետագա քայլերի մասին հարցին:
Նշելով, որ ապրիլի 8-ի հանրահավաքը համընկնում է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կառավարման 3-ամյակի հետ` Լեւոն Զուրաբյանը հայտարարել է, որ այդ ժամանակահատվածի արդյունքներով բոլոր կարեւորագույն ոլորտներում նկատվում է «ողբալի իրավիճակ»:

Ереван/Медиамакс/. Координатор Армянского национального конгресса (АНК) Левон Зурабян заявил сегодня, что «если власти и делают какие-то шаги для реализации требований, выдвинутых на митинге 17 марта Левоном Тер-Петросяном, то этого на данный момент явно не достаточно».
Как сообщает Медиамакс, он заявил, что АНК неоднократно заявлял о требованиях, при реализации которых оппозиция готова начать диалог с властью. Левон Зурабян заявил, что в ходе предстоящего 8 апреля митинга Левон Тер-Петросян даст исчерпывающий ответ на вопрос о последующих шагах АНК.
Отметив, что митинг 8 апреля совпадает с 3-ей годовщиной правления президента Армении Сержа Саргсяна, Левон Зурабян заявил, что по итогам этого периода во всех важнейших областях наблюдается «плачевная ситуация».