Էդվարդ Նալբանդյանը Չմիացած երկների արտգործնախարարների հանդիպմանը
Այդ մասին նա ասել է Շարմ էլ-Շեյխում կայացած Չմիավորված երկրների շարժման անդամ պետությունների արտգործնախարարների հանդիպման շրջանակներում Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպման ժամանակ:
Եգիպտոսի արտգործնախարար Մուհամադ Ամրի հետ հանդիպման ժամանակ Էդվարդ Նալբանդյանը քննարկել է երրկկողմ փոխգործակցության ընդլայնման հարցերը, մտքեր են փոխանակվել նաեւ ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի շուրջ:
Լիբանանի արտգործնախարար Անսար Մանսուրի հետ ՀՀ ԱԳ նախարարը քննարկել է Սիրիայում տեղի ունեցող իրադարձությունները, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացը:
Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է նաեւ Իրանի արտգործնախարար Ալի Աքբար Սալեհիի հետ` քննարկելով տարածաշրջանային եւ միջազգային օրակարգի խնդիրներ:
Իրաքի իր գործընկեր Հոշիար Զեբարիի հետ հայ նախարարը խոսել է քաղաքական երկխոսության ակտիվացման, տնտեսական փոխգործակցության խթանման հարցերի շուրջ: Իրաքի արտգործնախարարը վերահաստատել է իր երկրի կառավարության որոշումը` Երեւանում դեսպանություն հիմնելու մասին:

Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Палестины Рияд аль-Малик намерен посетить Армению.
Как сообщает Медиамакс, об этом он сказал в ходе встречи с главой МИД Армении Эдвардом Налбандяном в рамках состоявшейся в Шарм эль-Шейхе встречи министров иностранных дел стран-членов Движения неприсоединения.
В ходе встречи с главой МИД Епипета Мухаммедом Амром Эдвард Налбандян обсудил вопросы расширения двустороннего взаимодействия, также состоялся обмен мнениями относительно процесса урегулирования карабахского конфликта.
С министром иностранных дел Ливана Ансаром Мансури глава армянского МИД обсудил ситуацию в Сирии и карабахский вопрос.
Эдвард Налбандян провел также встречу с главой внешнеполитического ведомства Ирана Али Акбаром Салехи, обсудив с ним стоящие на повестке региональные и международные проблемы.
В свою очередь, с главой МИД Ирака Хошиаром Зебари армянский министр обсудил вопросы активизации политического диалога и экономического взаимодействия. Иракский министр подтвердил позицию правительства своей страны основать в Ереване посольство Ирака.—0--