Փաշինյանն ու Ալիեւը կարող են հանդիպել առաջիկայում - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ Ազգային Ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանն այսօր չի բացառել, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարները կարող են առաջիկայում հանդիպել:
«Վերջին շրջանում բավականին ակտիվ դիվանագիտական գործունեություն է իրականացվում, հանդիպումները բավականին հաճախ են ու տարբեր ձեւաչափերով:
Որքանով տեղյակ եմ՝ քննարկումներ կան այն մասին, որ որոշ ժամանակ անց կարող է Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպում կայանա», - լրագրողների հետ զրույցում ասել է Էդուարդ Աղաջանյանը:
Պատասխանելով հարցերին, նա վերահաստատել է, որ Հայաստանը հրաժարվում է «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին հարց քննարկել:

Пашинян и Алиев могут встретиться в ближайшее время - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Председатель постоянной комиссии по внешним связям парламента Армении Эдуард Агаджанян не исключил сегодня, что лидеры Армении и Азербайджана могут встретиться в ближайшее время.
«В последнее время ведется достаточно активная дипломатическая деятельность, встречи проходят достаточно часто и в разных форматах.
Насколько мне известно, идут обсуждения о том, что через какое-то время может состояться встреча лидеров Армении и Азербайджана», - сказал Эдуард Агаджанян в беседе с журналистами.
Отвечая на вопросы, он подтвердил, что Армения отказывается обсуждать вопрос «Зангезурского коридора».