Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը ռուսաստանցի տրանսպորտային փոխադրողներին կոչ է արել ուշադրություն դարձնել Լեռնային Ղարաբաղի տարանցիկ ներուժի վրա։
«Այնտեղ այժմ ընթանում են ենթակառուցվածքների, ճանապարհների վերականգնման ակտիվ աշխատանքներ։ Խնդրում եմ ուշադրություն դարձնել այդ խոստումնալից տարածքին, որը, իմ կարծիքով, ակնհայտ տնտեսական օգուտներ կպարգեւի»,- Միջազգային ավտոփոխադրողների ասոցիացիայի հետ հանդիպմանն ասել է Սերգեյ Լավրովը։
«Կարեւոր է, որ մեր մերձավոր հարեւանության այդ հատվածի տնտեսական զարգացումն ընթանա ռուսաստանյան ակտիվ մասնակցությամբ», - ասել է Ռուսաստանի արտգործնախարարը:
Դատելով Լավրովի խոսքերից, կարելի է ենթադրել, որ նա ի նկատի ունի 44-օրյա պատերազմի հետեւանքով Ադրբեջանի վերահսկողության տակ հայտնված տարածքները:

Yerevan /Mediamax/. Minister of Foreign Affairs of Russia Sergey Lavrov urged Russian cargo carriers to focus on the transit potential of Nagorno Karabakh.
“Currently active works on restoring infrastructures, roads are underway there. I would ask you to pay attention to this promising territory which, I believe, will grant obvious economic benefits,” Sergey Lavrov said at the meeting with the International Road Transport Union.
“It is important that the economic development of this part of our close neighborhood proceeds with Russia’s active participation,” Lavrov said.
Judging from Lavrov’s words, it may be considered that he means the territories which passed under Azerbaijan’s control as a result of the 2020 war.