Գագիկ Խաչատրյանը բերման կենթարկվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն այսօր տեղեկացրել է, որ ֆինանսների նախկին նախարար, ՊԵԿ նախկին ղեկավար Գագիկ Խաչատրյանն այսօր երեկոյան բերման կենթարկվի:
ԱԱԾ ղեկավարի խոսքով՝ այսօր վաղ առավոտից հատուկ գործողություններ են իրականացվում Գագիկ Խաչատրյանին եւ նրա հետ փոխկապակցված անձանց պատկանող տներում, բնակարաններում եւ առանձնատներում:
«Գագիկ Խաչատրյանին դեռեւս չեն ձերբակալել։ Խուզարկությունն այս պահին շարունակվում է, խուզարկությունից հետո նա բերման կենթարկվի։ Քրեական գործը հարուցված է առանձնապես խոշոր չափերով գումարների վատնման եւ պաշտոնական դիրքի չարաշահման հատկանիշներով։ Չի բացառվում, որ մեղադրանքը, որը կներկայացվի, կլրացվի այլ հոդվածներով»,- ասել է Արթուր Վանեցյանը։

Гагик Хачатрян будет задержан - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Бывший министр финансов, бывший глава Комитета государственных доходов Армении Гагик Хачатрян будет задержан сегодня вечером, сообщил директор Службы национальной безопасности (СНБ) Артур Ванецян.
По его словам, сегодня с утра сотрудники следственного управления СНБ проводят специальные мероприятия в домах и квартирах Гагика Хачатряна и взаимосвязанных с ним лиц.
«Гагик Хачатрян пока не арестован. Обыски продолжаются, по их завершению он будет задержан. Уголовное дело возбуждено по фактам злоупотребления служебным положением и растрате в особо крупных размерах. Не исключено, что обвинение, которое будет предъявлено, будет дополнено другими статьями», - сказал Артур Ванецян.