21-րդ դարը հայերի դարն է, ասել է Արմեն Սարգսյանը - Mediamax.am
«Մենք համաշխարհային ազգ ենք, մենք կարող ենք փոխվել, ադապտացվել, մենք նորարար ենք»,- ասել է Արմեն Սարգսյանը՝ Նուր-Սուլթանում պատասխանելով «Համագործակցության գլոբալ համակարգի փլուզման ռիսկերը» քննարկման մասնակիցների հարցերին:
Նախագահն ասել է, որ աշխարհն արագ փոփոխվում է, սակայն պետք չէ վախենալ այդ փոփոխություններից, քանի որ դրանք նոր հնարավորություններ են ստեղծում:
«Նրանք, ովքեր ունեն հստակ տեսլական, ովքեր ներդաշնակության մեջ են ժամանակի հետ, կշահեն: Ինձ համար սա սպառնալիք չէ, սա հնարավորություն է հրաշալի աշխարհ կառուցելու, որտեղ պետք է ապրենք»,-ասել է Արմեն Սարգսյանը:
«Համոզված եմ, որ ինչ-որ կերպ մենք կկարողանանք լուծումներ գտնել այն խնդիրների համար, որոնց առերեսվում ենք: Եթե կենտրոնանանք տեխնոլոգիական նոր սերնդի, արհեստական բանականության, մեծ տվյալների կառավարման, բիոտեխնոլոգիաների վրա, մի քանի տարի հետո ավելի հեշտ կլինի կողմնորոշվել անորոշություններով լի աշխարհում», - կարծիք է հայտնել Հայաստանի նախագահը:

21-й век – век армян, убежден Армен Саргсян - Mediamax.am
«Мы глобальная нация, мы можем меняться, адаптироваться, мы новаторы»,- отметил Армен Саргсян, отвечая на вопросы участников дискуссии «Риски распада глобальной системы сотрудничества» в Нур-Султане.
Президент отметил, что мир быстро меняется, однако не нужно бояться этих изменений, так как они создают новые возможности.
«Те, у кого есть четкое видение, кто находится в гармонии со временем, выиграют. Для меня это не угроза, а возможность построить замечательный мир, в котором мы должны жить»,- заявил Армен Саргсян.
«Уверен, что каким-то образом мы сможем найти решения для тех проблем, с которыми сталкиваемся. Если мы сконцентрируемся на новом технологическом поколении, искусственном интеллекте, управлении большими данными, биотехнологиях, то несколько лет спустя нам будет легче ориентироваться в мире, который сегодня полон неопределенностей»,- заверил президент Армении.