Փաշինյանը պետք է դառնա երկրի ղեկավար, ասել է Վիգեն Սարգսյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀԿ առաջին փոխնախագահ Վիգեն Սարգսյանն ասել է, որ «Փաշինյանը պետք է դառնա երկրի ղեկավար ու առաջնորդ ու դադարի լինել միայն ճառ ասող ընդդիմադիր գործիչ»։
«Փաշինյանը պետք է դառնա երկրի ղեկավար ու առաջնորդ ու դադարի լինել միայն ճառ ասող ընդդիմադիր գործիչ։ Նախորդ իշխանությունը տարիներ շարունակ քննադատելուց բացի որեւէ գործնական պարտականություն չկատարած համախոհների բանակից պետք է ձեւավորի երկրի համար պատասխանատվություն կրող գործուն թիմ: Ընդ որում, որպես թիմի ղեկավար նա անմիջականորեն եւ անձամբ պատասխանատու է լինելու այդ թիմի յուրաքանչյուր դերակատարի սխալների, բացթողումների, զանցանքների եւ հանցանքների, անզգույշ արտահայտությունների, ինքնագլուխ հանդիպումների, մարդկային որակների, իրենց ազգականների հաղթած տենդերների եւ բազմաթիվ այլ արածների եւ չարածների համար: Ընդ որում, այդ հարցում նա պարտադրված է լինելու գտնելու նուրբ հավասարակշռություն իր թիմակցին սատար կանգնելու, իսկ մյուս կողմից` ինքն իրեն այդ միջամտության գերի չդարձնելու հարցում», - գրել է Վիգեն Սարգսյանը:
«Եկել է լրջանալու եւ պատասխանատվություն ստանձնելու պահը: Որքան էլ հեշտ թվա նախորդներին մեղադրելով եւ դրա շուրջ ցուցադրական միջոցներ ձեռնարկելով միավոր վաստակելը, այն չի լուծելու երկրի զարգացման խնդիրը, ոչ էլ ձեւավորելու է իշխանության նկատմամբ վստահություն հանրության ու միջազգային գործընկերների մոտ: Ավելին` պետությունը վերածելու է անկանխատեսելի անցյալ ու ապագա ունեցող երկրի, որտեղ չեն շտապում ոչ լուրջ ներդրողը, ոչ պոտենցիալ հայրենադարձը։ Հասկանալի է, որ քաղաքական գործիչ Փաշինյանը ժողովրդին սովորեցրել է իր ամենօրյա ուղիղ եթերների գրաֆիկին, բայց դրա ժամանակն անցավ։ Հիմա աշխատելու ու արդյունք գրանցելու ժամանակն է։ Պետք է քայլել առաջ, ստանձնել պատասխանատվություն, լուծել խնդիրներ, ձեւավորել կապեր, պայքարել երկրի տնտեսության համար առանցքային ռազմավարական ապրանքների շահավետ գնագոյացման համար, ամրապնդել երկրի պաշտպանունակությունը», - նշել է պաշտպանության նախկին նախարարը:

Пашинян должен стать лидером страны, заявил Виген Саргсян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Первый вице-председатель Республиканской партии Армении Виген Саргсян заявил, что «Пашинян должен стать главой и лидером государства».
«Пашинян должен стать главой и лидером государства и перестать быть оппозиционным деятелем, лишь «толкающим» речи. Из армии единомышленников, которые кроме критики предыдущих властей не выполнили каких-либо рабочих обязательств, он должен сформировать деятельную команду, несущую ответственность за страну. В то же время, как руководитель команды он непосредственно и лично будет ответственен за ошибки и пробелы, проступки и преступления, неосторожные высказывания, самовольные встречи и другие поступки каждого из членов этой команды. В данном вопросе он обязан находить мягкое равновесие, чтобы с одной стороны поддерживать членов своей команды, а с другой стороны – не становиться заложником этого вмешательства»,- отметил Виген Саргсян.
«Пришло время стать серьезнее и взять на себе ответственность. Каким бы легким ни казалось обвинять предыдущие власти и зарабатывать на этом очки, это не решит проблему развития страны и не сформирует доверия к властям у общественности и международных партнеров. Более того, Армения превратится в страну с непрогнозируемым прошлым и будущим, куда не торопятся ни серьезные инвесторы, ни потенциальные репатрианты. Понятно, что политический деятель Пашинян приучил народ к графику своих ежедневных прямых эфиров, но это время прошло. Пришло время работать и фиксировать результаты. Нужно двигаться вперед, взять на себя ответственность, решать проблемы, устанавливать связи, бороться за экономику страны, за выгодное ценообразование стратегических продуктов, укреплять оборону»,- отметил экс-министр обороны Армении.