«Քոչարյանը քաղաքական դիակ է», ասել է Փաշինյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կրկնել է իր միտքն այն մասին, որ Հայաստանի նախկին նախագահներ Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանը «քաղաքական դիակներ» են:
Վարչապետն այսօր լրագրողների խնդրանքով մեկնաբանել է ՀՀ երկրորդ նախագահի հայտարարությունն այն մասին, որ «Նիկոլ Փաշինյանը կփոշմանի, որ որոշել է հետս «գլուխ դնել»», որը Ռոբերտ Քոչարյանն արել էր Մեդիամաքսին տված բացառիկ հարցազրույցում:
«Ռոբերտ Քոչարյանի այդ հայտարարությունները ցույց են տալիս նրա քաղաքական ընկալումներին ու ըմբռնումների մակարդակը։ Սա իրենց թաղի կռիվ չէ, որտեղ պարտվողները հեռանալիս ասում են՝ «կփոշմանես, կտեսնես՝ ինչ կլինի»,- ասել  է Փաշինյանը։
Վարչապետն ասել է, որ ի դեմս Ռոբերտ Քոչարյանի որեւէ վտանգ չի տեսնում։
«Ռոբերտ Քոչարյան անունով քաղաքական գործոն Հայաստանում գոյություն չունի։ Սերժ Սարգսյան, Ռոբերտ Քոչարյան. գործ ունեք քաղաքական դիակների հետ: Սակայն քաղաքական դիակ լինելը չի ազատում օրենքի առաջ ունեցած պարտավորություններից»,- նկատել է Նիկոլ Փաշինյանը։

«Кочарян – политический труп», заявил Пашинян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня вновь заявил, что бывшие президенты Армении Серж Саргсян и Роберт Кочарян являются «политическими трупами».
Премьер-министр по просьбе журналистов прокомментировал сегодня слова заявление второго президента Армении: «Никол Пашинян пожалеет о том, что связался со мной». Об этом Роберт Кочарян сказал в эксклюзивном интервью Медиамакс ранее на этой неделе.
«Эти заявления Роберта Кочаряна показывают его политический уровень. Это не дворовая «сходка», в которой проигравший, уходя, грозит: «ты еще пожалеешь, увидишь, что будет»», - отметил Пашинян.
Премьер-министр заявил, что в лице Роберта Кочаряна он не видит какой-либо угрозы.
«Политической фигуры по имени Роберт Кочарян в Армении не существует. Серж Саргсян, Роберт Кочарян - политические трупы. Однако этот факт не освобождает их от обязательств перед законом», - добавил Никол Пашинян.