Գագիկ Ծառուկյան. ԲՀԿ-ն կսատարի ժողովրդի թեկնածուին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ չի առաջադրվելու մայիսի 1-ին Ազգային ժողովի հատուկ նիստում անցկացվելիք Հայաստանի վարչապետի ընտրություններին:
Այս մասին նա ասել է Կենտրոն հեռուստաընկերության «Ուրվագիծ» հաղորդաշարհին տված հարցազրույցում՝ հավելելով, որ կուսակցությունը խորհրդարանում կսատարի ժողովրդի թեկնածուին, որի դերում հանդես է եկել «Քայլ արա» շարժման առաջնորդ, «Ելք» դաշինքի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մեր դիրքորոշումն այլ կերպ չի կարող լինել, եթե հաղթանակը ժողովրդին է, որեւէ մեկը չի կարող գողանալ այդ հաղթանակը: Ես իմ ամբողջ թիմով՝ մեկ մարդու պես, ձայնը տալու եմ ժողովրդի թեկնածուին»,- ասել է նա:
Անդրադառնալով շարժմանը, նա ասել է, որ «ՀՀԿ ոչ ճիշտ պահվածքն էր, որ ժողովրդի մեջ կուտակել էր ատելություն: Ժողովուրդը միանգամից ոտքի կանգնեց եւ դա ժողովրդի հաղթանակն է: Եթե անգամ ՀՀԿ-ն թեկնածու առաջադրի, մենք իրենց հետ գործ չենք ունենալու եւ ձայն չենք տա իրենց»:

Гагик Царукян: «Процветающая Армения» поддержит народного кандидата - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян заявил, что его кандидатура не будет выдвинута на выборах премьер-министра Армении на специальном заседании Национального собрания 1 мая.
Об этом он заявил в интервью программе «Урвагиц» телеканала Кентрон, добавив, что в парламенте партия поддержит кандидата от народа, в роли которого выступил лидер движения «Сделай шаг» , кандидат от фракции «Елк» Никол Пашинян.
«У нас не может быть иной позиции, если победа принадлежит народу, никто не может украсть эту победу. Я и моя команда, все как один, отдадим свой голос кандидату от народа»,- отметил он.
Говоря о движении, он заявил, что «некорректное поведение РПА накопило в народе ненависть. Народ сразу поднялся на ноги и это была победа народа. Даже если РПА выдвинет кандидата, мы с ним не будем иметь делօ  и не отдадим ему голос».