Գագիկ Ծառուկյան. ԲՀԿ-ն կսատարի ժողովրդի թեկնածուին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ չի առաջադրվելու մայիսի 1-ին Ազգային ժողովի հատուկ նիստում անցկացվելիք Հայաստանի վարչապետի ընտրություններին:
Այս մասին նա ասել է Կենտրոն հեռուստաընկերության «Ուրվագիծ» հաղորդաշարհին տված հարցազրույցում՝ հավելելով, որ կուսակցությունը խորհրդարանում կսատարի ժողովրդի թեկնածուին, որի դերում հանդես է եկել «Քայլ արա» շարժման առաջնորդ, «Ելք» դաշինքի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մեր դիրքորոշումն այլ կերպ չի կարող լինել, եթե հաղթանակը ժողովրդին է, որեւէ մեկը չի կարող գողանալ այդ հաղթանակը: Ես իմ ամբողջ թիմով՝ մեկ մարդու պես, ձայնը տալու եմ ժողովրդի թեկնածուին»,- ասել է նա:
Անդրադառնալով շարժմանը, նա ասել է, որ «ՀՀԿ ոչ ճիշտ պահվածքն էր, որ ժողովրդի մեջ կուտակել էր ատելություն: Ժողովուրդը միանգամից ոտքի կանգնեց եւ դա ժողովրդի հաղթանակն է: Եթե անգամ ՀՀԿ-ն թեկնածու առաջադրի, մենք իրենց հետ գործ չենք ունենալու եւ ձայն չենք տա իրենց»:

Tsarukyan: Prosperous Armenia Party will support the people’s candidate - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Leader of the Prosperous Armenia Party Gagik Tsarukyan has stated he will not put up his candidacy when the Armenian National Assembly votes for Prime Minister on May 1.
He has made that announcement during the interview to “Urvagits” program on Kentron TV channel, adding that Prosperous Armenia will support the people’s candidate, i.e. leader of the “Take a step” movement and candidate from “Yelk” alliance Nikol Pashinyan.
“We couldn’t have a different stance. The people have won and no one can steal that victory. My team and I will vote for the people’s candidate with one voice,” he said.
Touching on the popular movement, Tsarukyan has noted, “RPA acted in a wrong way, which has accumulated hatred among the people. They rose up as one and this is their victory. Even if RPA nominates a candidate, we will not work with them and we will not vote for them.”