Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի, Չեխիայի, Հունաստանի, Բուլղարիայի, Շվեյցարիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպաններին եւ Ռումինիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին:
Նախագահի մամուլի ծառայությունում նշել են, որ մտքեր են փոխանակվել երկրում ստեղծված իրավիճակի շուրջ: Եվրոպական երկրների դեսպանները հույս են հայտնել, որ ամեն ինչ պետք է կարգավորվի Սահմանադրության շրջանակում:
Արմեն Սարգսյանը խոսել է նաեւ տարվա ընթացքում կայանալիք Հայաստանի Հանրապետության եւ Մայիսյան հերոսամարտերի 100-ամյակին եւ Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների պատշաճ անցկացման մասին:

Armen Sarkissian and ambassadors discuss political situation in Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Armen Sarkissian received today Ambassadors of Poland, Czech Republic, Greece, Bulgaria and Switzerland, as well as Charge d’Affaires of Romania to Armenia.
According to Armenian presidential press service, the sides exchanged opinions about the current situation in Armenia. The ambassadors of the European countries expressed hope that everything will be settled in accordance with the Armenian Constitution.
Armen Sarkissian also touched upon the decent organization of the upcoming events, dedicated to the 100th anniversary of the first Republic of Armenia and the Battle of Sardarapat, the 2800th anniversary of the foundation of Yerevan.