Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակությունն եւ ԵՄ անդամ պետությունների դեսպանություններն այսօր շտապ հայտարարություն են ընդունել:
«ԵՄ-ն ողջունում է նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ ցուցարարների եւ կառավարության միջեւ երկխոսության հաստատմանն ուղղված նախաձեռնությունը:
Այդուհանդերձ, ԵՄ-ն մտահոգված է, որ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի եւ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա կարճատեւ հանդիպմամբ չի հաջողվել կանխել լարվածության հետագա խորացումը:
Եվրոպական միությունը վերահաստատում է, որ շատ կարեւոր է, որպեսզի բոլոր կողմերը ցուցաբերեն զսպվածություն եւ պատասխանատվություն ինչպես նաև ձգտեն գտնել հրատապ լուծում բանակցությունների միջոցով», - ասված է հայտարարության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Делегация Европейского союза в Армении и посольства стран-членов ЕС приняли сегодня срочное заявление, в котором говорится:
«ЕС приветствует инциативу президента Армении Армена Саркисяна по установлению диалога между правительством и протестующими.
Вместе с тем, ЕС обеспокоен тем, что непродолжительная встреча премьера-министра Сержа Сарсгяна и депутата Никола Пашиняна не смогла предотвратить дальнейший рост эскалации.
Европейский союз подтверждает: очень важно, чтобы все стороны проявляли сдержанность и ответственность и стремились к поиску скорейшего разрешения ситуации путем переговоров».