Երեւան: Մեդիամաքս: ՀԱԿ համակարգող Լեւոն Զուրաբյանը այսօր «հիմարություն» է անվանել խոսակցություններն այն մասին, թե Ռուսաստանի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը աջակցում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր կայացած ասուլիսին Լեւոն Զուրաբյանն ասել է, որ «Ռուսաստանը լուրջ պետություն է եւ նման խիմերաներով չի զբաղվի»:
Պատասխանելով այն հարցին, թե պատրաստվում է արդյո՞ք ՀԱԿ առաջնորդ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը վերջին զարգացումների լույսի ներքո հանդիպել Վլադիմիր Պուտինի հետ, Լեուն Զուրաբյանն ասել է, որ «նման ծրագրեր այս պահին գոյություն չունեն»:

Ереван/Медиамакс/. Координатор оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) Левон Зурабян назвал сегодня «глупостью» разговоры о том, что премьер-министр России Владимир Путин поддерживает второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Как сообщает Медиамакс, в ходе сегодняшней конференции Левон Зурабян заявил, что «Россия - серьезное государство и не будет заниматься подобными химерами».
Отвечая на вопрос, не собирается ли лидер АНК Левон Тер-Петросян в свете последних событий встретиться с Владимиром Путиным, Левон Зурабян сказал, что «в данный момент подобных планов у нас нет».