Երեւան: Մեդիամաքս: ՀԱԿ համակարգող Լեւոն Զուրաբյանը այսօր «հիմարություն» է անվանել խոսակցություններն այն մասին, թե Ռուսաստանի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը աջակցում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր կայացած ասուլիսին Լեւոն Զուրաբյանն ասել է, որ «Ռուսաստանը լուրջ պետություն է եւ նման խիմերաներով չի զբաղվի»:
Պատասխանելով այն հարցին, թե պատրաստվում է արդյո՞ք ՀԱԿ առաջնորդ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը վերջին զարգացումների լույսի ներքո հանդիպել Վլադիմիր Պուտինի հետ, Լեուն Զուրաբյանն ասել է, որ «նման ծրագրեր այս պահին գոյություն չունեն»:

The ANC coordinator calls “foolishness” the talk about Putin’s support to Kocharyan - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The coordinator of the Armenian National Congress (ANC) Levon Zurabyan called “foolishness” the talk regarding Russian Prime Minister Vladimir Putin’s support to the second Armenian President Robert Kocharyan today.
During today’s press conference, Levon Zurabyan stated that “Russia is a serious state and will not engage in such chimeras”, Mediamax reports.
Answering a question whether ANC leader Levon Ter-Petrosian is going to meet with Vladimir Putin in the light of latest developments, Levon Zurabyan said that “we don’t have such plans at the moment”.